Samsun’da ‘6. Uluslararası Öğrenci Buluşması’ Başladı

27 Mayıs 2013 Pazartesi | Haberler | |

Samsun'da düzenlenen ‘6. Uluslararası Öğrenci Buluşması’na, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)’nde öğrenim gören 40 ülkeden 300 öğrenci katıldı.

Samsun’da ‘6. Uluslararası Öğrenci Buluşması’ Başladı

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda “6. Uluslararası Öğrenci Buluşması” düzenlendi. Etkinliğe katılan yabancı öğrenciler alandaki stantlarda ülkelerine ait yöresel kıyafet ve yiyeceklerini tanıtarak dans gösterilerinde bulundular.

Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Menderes KABADAYI ve Samsun Valisi Hüseyin AKSOY’un yaptığı açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri, stantların açılış kurdelesini kestiler. Kurdele kesimi sonrasında Amasya Belediyesi Mehteran Takımı katılımcılara gösterilerde bulundu. Protokol üyeleri daha sonra yabancı öğrencilerin açtığı stantları gezerek onlarla sohbet ettiler.

Programa Samsun Valisi Hüseyin Aksoy'un yanı sıra, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ,  AK Parti Samsun Milletvekili Çağatay KILIÇ,  AK Parti İl Başkanı Fuat KÖKTAŞ, Canik Belediye Başkanı Osman GENÇ, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hakan LEBLEBİCİOĞLU ve Prof. Dr. Mahmut AYDIN, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılan stantlar, 26 Mayıs 2013 Pazar günü akşamına kadar ziyaret edilebilecek.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım