Alışverişlerde Ölçü Ve Tartılara Dikkat

17 Mayıs 2013 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi Grup Merkezi Ölçüler ve Ayarlar Şube Müdürlüğü, alışverişlerde ölçü ve tartı aletlerine dikkat etmeleri konusunda vatandaşları uyardı.

Alışverişlerde Ölçü Ve Tartılara Dikkat

Ölçüler ve Ayarlar Memurluğu; Samsun’un İlkadım, Atakum, Canik, Tekkeköy, Kavak ve Asarcık ilçelerinde zabıta ekipleri ile birlikte esnaflarda ve seyyar satıcılarda bulunan tartıları denetliyor ve yıl içinde söz konusu aletlerin periyodik muayenelerini yapıyor.
Vatandaşları uyaran Samsun Büyükşehir Belediyesi Grup Merkezi Ölçüler ve Ayarlar Şube Müdürü Yusuf Günay, vatandaşları alışveriş yaparken tartı aletleri üzerinde olması gereken “CE” ve “M” ibarelerine dikkat etmeleri konusunda uyardı. “CE(sağlıklı kullanılabilir)” ve “M(alım satım yerlerinde kullanılır)” ibaresi olmayan tartı aletlerinin yasal olmadığını dile getiren Günay, “Böyle durumlarla karşılaşan vatandaşlar bize haber versinler” dedi.
Samsun'u ölçü ve tartı aletleri konusunda marka şehir yapmak istediklerini ifade eden Günay, 2013 yılında standartlara uymayan 100'ün üzerinde tartıyı imha ettiklerini sözlerine ekledi.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım