Denizci Komutanlar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

17 Mayıs 2013 Cuma | Haberler | |

Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin uygulamalı denizcilik eğitimleri kapsamında Samsun’a gelen 2 savaş gemisi ve bir denizaltının komutanları, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Denizci Komutanlar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret EttiZiyarete Eğitim Filotillası Komodoru Dnz.Kıd.Kur.Alb. Sinan Süer, Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Alay Komutanı Dnz.Kd.Alb. Murat Bilgin, TCG Sokullu Mehmet Paşa (A-577) Gemisi Komutanı Dnz.Kur.Alb. Bahadır Gündoğdu, TCG İskenderun Gemisi (A-1600) Komutanı Dnz.Yrb.Alb. Murat Bilgin, TCG Anafartalar Denizaltısı Komutanı Dnz.Yrb.Alb. Yücel Kalacoş katılırken, Samsun-Odessa (Ukrayna)-Varna(Bulgaristan) ve Çanakkale limanlarına istinaden açık deniz eğitimi alacak olan öğrencilerden bazıları da ziyarette hazır bulundular.

Eğitim Filotillası Komodoru ve görev sürecinde Sokullu Mehmet Paşa Gemisi’nin de komutanlığını yapan Dnz.Kıd.Kur.Alb. Sinan Süer, çeşitli zamanlarda Samsun limanını ziyarete geldiklerini hatırlatarak; “Farklı görevler kapsamında geldiğimiz Samsun’u her gelişimizde biraz daha değişmiş buluyoruz. Samsun güzelliğini, temizliğini, modernliğini ve nezihliğini sürekli artırıyor. Bu güzel şehrin başkanı olarak bizleri konuk ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu arada Samsun Liman ziyaretimiz süresince gemilerimiz halkın ziyaretine açık olacak” dedi.

Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, konuklarını Samsun’da görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Deniz Kuvveti mensuplarını özellikle 19 Mayıs öncesi gözlerimiz arıyor. Denizcilerimiz varlıkları ve zerafetleri ile kentimize bir ayrıcalık getiriyor” diye konuştu. Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, konuklarına Samsun ile ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından komutanlar, Başkan Yusuf Ziya YILMAZ'a günün anısına çeşitli hediyeler sunarken, Başkan Yusuf Ziya YILMAZ da konuklarına Bandırma Gemisi’nin birer maketini armağan etti.
Denizci Komutanlar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti
Denizci Komutanlar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti
Denizci Komutanlar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım