Yabancı Öğrenciler, Başkan Yılmaz'ı Ziyaret Etti

24 Nisan 2013 Çarşamba | Haberler | |

Avrupa Birliği Destekli eğitim ve öğretim programı “Comenis Projesi” kapsamında Taflan Yalı Ortaokulu’nun misafiri olarak Samsun’a gelen öğretmen ve öğrenciler Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret ettiler.

Yabancı Öğrenciler, Başkan Yılmaz'ı Ziyaret Etti

Okul Müdürü Mustafa Şener ve Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Güner Demirkaya’nın eşlik ettiği İspanya, Litvanya, Bulgaristan ve Yunanistan okullarından gelen yönetici ve öğrenciler belediyede renkli görüntüler oluşturdu. Taflan Yalı Ortaokulu Müdürü Şener, program kapsamında misafirlerine Samsun’u tanıttıklarını ve Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ın bu konuda kendilerine büyük destek verdiğini belirterek Yılmaz’a teşekkür etti.
Başkan Yılmaz da konuklarını Samsun’da görmek ve belediyede ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Hepiniz güzel Samsunumuza hoş geldiniz. Dün biz burada Türkiye’nin kurucusu Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bir bayramı kutladık. Bu bayramı tüm ülkemizin çocukları ve sizler gibi dünya ülkelerinin çocuklarının katılımıyla her yıl coşku içinde kutluyoruz. Sizlerde bu zamanda buradaydınız. Hem bu bayram hem de sizler gibi misafir öğrencilerin bu tür ziyaret ve programlarını ben çok önemsiyorum. Sizler bu vesilelerle gerçekten dünya barışı ve kardeşliğine büyük katkılar sağlıyor, o güzel yüreklerinizle bizim buradaki sıcak duygu ve düşüncelerimizi ülkelerinize taşıyorsunuz. Umarım burada kaldığınız süre içerisinde iyi vakit geçirir ve bizleri daha yakından tanıma imkanı bulursunuz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından yabancı konuklar Başkan Yılmaz’a ülkelerini temsil eden hediyeler sunarken, Yılmaz da misafirlerine Samsun’u yansıtan çeşitli hediyeler verdi.

Yabancı Öğrenciler, Başkan Yılmaz'ı Ziyaret Etti
Yabancı Öğrenciler, Başkan Yılmaz'ı Ziyaret Etti
Yabancı Öğrenciler, Başkan Yılmaz'ı Ziyaret Etti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım