Samsun'a

19 Nisan 2013 Cuma | Haberler | |

Alışveriş merkezlerinin Oscar’ı olarak kabul edilen ‘2013 ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri’ dalında, Samsun’da bulunan Bulvar Samsun Alışveriş Merkezi, medium kategorisinde, Avrupa’nın en iyi alışveriş merkezi ödülünü aldı.

Samsun'a

Stockholm’de düzenlenen ödül törenine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile alışveriş merkezinin ortakları katıldı. Çeşitli kategori ve büyüklüklerde Avrupa’nın değişik ülkelerindeki alışveriş merkezlerinin ödüllendirildiği törende, Türkiye’den Samsun’daki Bulvar Samsun Alışveriş Merkezi medium kategorisinde yer aldı. Bu kategoride Avrupa’nın en iyi alışveriş merkezi seçilen Bulvar Samsun Alışveriş Merkezi’nin ödülü Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz aldı.

Ödül töreninden sonra açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ödül kazanan alışveriş merkezinin, Torunlar GYO ve Turkmall ortaklığıyla geliştirilen bir proje ile Samsun’a kazandırıldığını söyledi. 18 bin metrekarelik alanı kaplayan alışveriş merkezinin, 18 yıldır atıl durumda bulunan tarihi Samsun Tütün Fabrikası’nın kentsel yenileme projesi kapsamında restore edilmesinden sonra alışveriş merkezi olarak hizmet vermeye başladığını kaydeden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, alışveriş merkezinin 2012 yılı temmuz ayında açıldığını kaydetti.

İstihdama katkı verdi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, alışveriş merkezinin mimarisi ile de dikkat çektiğini, merkezde Anadolu mimarisinin tipik özelliklerinden olan iç avlular ve geniş meydanların kullanıldığını söyledi. Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, "Alışveriş merkezi yarattığı istihdam ile Samsun’da ekonomik hayatı canlandırdı. Aynı zamanda kentin kültürel ve sosyal hayatına da katkı sağlıyor" diye konuştu.

Samsun’da küresel ısınmadan dolayı turizm alanında hareketlilik yaşandığını da kaydeden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bu nedenle kentte son yıllarda oteller ve alışveriş merkezleri yapıldığını hatırlattı. Turistlerin daha çok Rusya ile birlikte komşu ülkelerden turist geldiğini kaydeden Yılmaz, "Akdeniz ve Ege bölgesi kadar olmasa da bölgemizde de son yıllarda turizm alanında hareketlilik var. Ayrıca bizim bölgemizde, yayla ve doğa turizmi de var" dedi.

Uluslararası Alışveriş Konseyi tarafından organize edilen ve "AVM Oscarları" olarak kabul edilen "2013 ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri"nde medium kategorisinde ödül alan Bulvar Samsun Alışveriş Merkezi’nin İtalya ve Almanya’daki alışveriş merkezlerini geride bırakarak, Avrupa’nın en iyisi olmayı başardığı görüldü.

Samsun'a
Samsun'a
Samsun'a

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım