Fransız Konuklar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

8 Nisan 2013 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Fransa’nın Gironde Bölgesi arasında 2 yıl önce Bordeaux kentinde imzalanan geniş kapsamlı işbirliği sözleşmesi kapsamında Başkan Yusuf Ziya YILMAZ’ın davetlisi olarak Samsun’da bulunan heyet, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Fransız Konuklar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti


Fransa Lourmont Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Fransa temsilcisi, aynı zamanda Gironde Genel Başkan Yardımcısı Jean Touzeau, Fransa parlamentosu Türk-Fransız dostluk Komisyonu Başkanı ve Gironde Bölgesi Genel Konsey Başkanı Senatör Philippe Madrelle, Gironde Bölge Konseyi Uluslar arası İlişkiler Başkanı Philippe Ledru, Gironde Bölge Konseyi Genel Sekreteri İsabelle Dumont ve Türk-Fransız Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İzzet Koç’tan oluşan heyeti Başkan Yılmaz ağırladı.
Ziyaret sırasında konuklarına Samsun’un bugünü ve geçmişi ile ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz özellikle Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç yıllarında kentin oynadığı rol ve Atatürk’ün şehirdeki faaliyetleri ile ilgili açıklamalar yaptı.
Heyet adına söz alan senatör Madrelle ise daha önce Türkiye’deki bazı şehirleri gördüğünü ancak Karadeniz’e ilk kez geldiğini belirterek; “Çok güzel, modern ve temiz bir şehirle karşılaştık. Sayın başkanın burada yaptıkları gerçekten muhteşem. Biz bu güzel kentle ilişkilerimizi her alanda geliştirmek ve büyütmek arzusundayız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, konuklarına çeşitli hediyelerde vererek, Samsun’da bulundukları süre içerisinde iyi vakit geçirmeleri ve kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri temennisinde bulundu.

Fransız Konuklar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti
Fransız Konuklar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti
Fransız Konuklar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım