Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'dan Açıklama

18 Mart 2013 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Türkiye’nin AK Parti hükümetiyle artık bölgenin belirleyici gücü haline geldiğini söyledi.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'dan Açıklama

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Kastamonu’da düzenlenen “AK Parti Siyaset Akademisi Lider Ülke Türkiye Yerel Yönetimler Programı-2” konferansına katıldı. Konferans öncesi açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Kastamonu’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve kendisini güleryüzlü karşılayan başta İl Başkanı Metin Çelik ve Merkez İlçe Başkanı Feridun Öztürk ile parti yönetimine, ilçe belediye başkanlarına teşekkür etti.
Siyaset Akademisi'nin bir programı gereği Kastamonu’ya geldiğini belirten Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, şöyle konuştu: “AK Parti’nin son 4 yıl içerisinde yürüttüğü önemli hizmetlerden biri yani Türk demokrasisine kattığı önemli katkılardan bir tanesi siyaset akademisi organizasyonu ve bunun eğitsel büyük bir organizasyona dönüştürülmesidir. AK Parti Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Süleyman Soylu beyinde bu görevi üstlenmesinden sonra bu hizmet daha etkin ve daha fazla verimli hale gelmiştir.”
Kendisinin konusu “Deneyiş Paylaşımı ve İletişim” başlıklı bir söyleşi de bulunacağını aktaran Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, şunları söyledi: “Dün Samsun’da kendi şehrimin, kendi partimizin kadrolarındaki veya partimizde olmayan siyaset akademisinden yararlanmak isteyen günümüz insanlarına hitaben yine bugün bu programın bir küçük versiyonunu Samsun’da gerçekleştirdik. Bugün inşallah Kastamonu’da bu program kapsamında da faydalı olacağını düşünüyorum. Her şeyden önce beni bu sıcak karşılamadan dolayı teşekkür etmek istiyorum.”.
AK Parti'nin hızla ülke sorunlarının ötesinde Türk demokrasisine ve Türkiye’yi bir dünya ülkesi, bir büyük ekonomi, bir büyük dünya ülkesi, bölgesinin belirleyici gücü haline getirmesi sürecinin hızla ilerlediğine dikkat çeken Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, “Önümüze koyduğumuz ilk vizyon 2023 vizyonudur" dedi.
Önümüzdeki 10 yıl içerisinde Türk ekonomisinin dünyanın 10’uncu büyük ekonomisi olma yolunda hızla ilerlediğini anlatan Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gerek demokrasimiz gerek ekonomimiz gerek ülkenin kentsel değişim ve dönüşümü alt yapısının değişimi ekonomideki değişimler itibariyle önemli perspektifleri önemli hedefleri kendimize amaç edinmiş doludizgin koşuyoruz. Bugün günlerden pazar dikkatinizi çekmek isterim. Ne pazar ne cumartesimiz ne gecemiz ne gündüzümüz var. Partimizin her kademesinde belediye başkanından, il başkanından, yönetim kurulu üyelerinden, il genel meclis üyelerine belediye meclis üyelerine kadar herkes gece gündüz ülkemizi geleceğe taşıyacak dinamikleri harekete geçirmek için mücadele ediyor. Allah hepimizi muvaffak etsin. Sonuçta bu mübarek bir yurt hizmetidir. Hepimizin elinde kendine ait özel işleri olabilir. Bu saatlerde kendimizi meşgul edebilecek işler olabilir ama bu gün yine böyle bir hizmette ülkemize katkı vermenin mutluluğunu ve gururunu duyuyoruz.”
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 98. Yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, Çanakkale Zaferi’nin bir zafer kelimesiyle ifade edildiğinde eksik olacağını ifade ederek, “Çanakkale Zaferi, bir destandır. İnsanlık tarihinin tanık olabileceği en büyük muharebelerden biridir" diye konuştu.
Bu muharebenin insanlık tarihine destan olarak kaydedebilecek ölçekte başarı öyküleriyle dolu olduğunu belirten Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, sözlerine şöyle devam etti: "Orada şehit olmuş, orada gazi olmuş, insanlarımızı minnetle şükranla burada yad ediyorum. Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizde kalmamıştır onlara da rahmet ve minnetle anıyorum. Onların da ailelerine, aile eşraflarına bu büyük destansı mücadeleden ötürü atalarıyla büyükleriyle ne kadar övünseler ne kadar gurur duysalar az olur. Allah, Çanakkale Destanı gibi bir daha böyle bir büyük destanları yazmak mecburiyetinde Türk ulusunu bırakmasın. Nasıl İstiklal Marşını Türk ulusu bir daha yazmak mecburunda kalmasın dediyse Mehmet Akif Ersoy, Çanakkale Zaferi bir başka destansı mücadeleyi kazanmak zorunda kalmasın Türk ulusu. Savaşlar artık 21. yüzyılında içerisinde insanlığın düşünmek istemediğini insanlık ayıbı olarak görülen şeylerdir. İnsanların refahı, konforu ve insanları geleceğe taşıyacak olan insanca dünya nimetlerinden daha yararlanmanın yollarını bulmak için dünyamız ve 21. yüzyıl dünyası savaşları gerekli görmüyor. Gerekli düşünmüyor bu bakımdan ben şehitlerimize ve gazi olup daha sonra vefat etmiş Çanakkale kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum”

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'dan Açıklama
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'dan Açıklama
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'dan Açıklama
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'dan Açıklama

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım