Başkan Yılmaz, 'siyaset Akademisi'nde Konuştu

18 Mart 2013 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, ‘AK Parti yine oylarını arttırarak bu seçimi kazanacak.’ dedi.

Başkan Yılmaz, 'siyaset Akademisi'nde Konuştu

AK Parti İl Başkanlığı'nın düzenlediği “Siyaset Akademisi” devam ediyor. Siyaset Akademisi’nin bu akşam üçüncüsü düzenlenen konferansına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ve Bahçeşehir Üniversitesi Akademisyenlerinden Enes Konuk konuşmacı olarak katıldı.
Konferansta ilk konuşmacı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, “Birçok siyasi parti kendine göre bir takım programlar yapıyordur. Kadrolarını motive etmek, kadrolarında görev yapacaklar için bir takım faaliyetlerde bulunuyordur. Ama benim partimin Siyaset Akademisi’nin son 4 yıl içerisindeki başarısına ve bu etkinlikte elde ettiği sonuçlara tanık oluyorum” diye konuştu.
2014 yılında yerel yönetimler seçimi olacağını belirten Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, “Bunu takip eden yıl içerisinde de Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 2015 yılı içerisinde de milletvekili seçimi olacak. 29 Mart 2014’te yapılacak yerel yönetimler seçimi, hemen hemen Türk demokrasinin en önemli sınavlarından birisi olacak. Kendisinden sonraki seçimleri de etkileyeceği sonuçlar ortaya çıkacağı için önemli olacak. Bir başka açıdan da uzun süredir, 2002 yılında iktidar olmuş, oylarını sürekli arttırarak yükselen bir trend yakalayan Türk demokrasisinin ve Türk siyasi hayatının en başarılı sonuçlarını elde etmiş olan AK Parti’nin yine oylarını arttırarak seçim kazanacağı bir seçim olacağı için ve onu takip eden seçimlerinde bunu etkileyeceği için 29 Mart 2014 seçimleri hepimiz için önemlidir. Siyaset hepimizi bildiği gibi insanlara hizmet etmek için demokratik ülkelerde yapılan bir iştir. Sonuçta amaç insanın hayatına hizmet etmek ve faydalı olmaktır” şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz, 'siyaset Akademisi'nde Konuştu

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım