Başkan Yılmaz:’kadına Yönelik Şiddeti Anlayamıyorum’

7 Mart 2013 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, ‘Şiddeti anlamakta güçlük çekiyorum. Samsun’umuzda bu ölçekte yapılabilecek her şeye elimizden gelen gayreti vermek için, çok kararlı olduğumuzu herkesin bilmesini istiyorum’ dedi.

Başkan Yılmaz:’kadına Yönelik Şiddeti Anlayamıyorum’

Samsun İl Kadın Koordinasyon Kurulu tarafından “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Samsun El Ele” kampanyası düzenlenen toplantıyla başladı. DSİ Samsun Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu’nda, Samsun İl Kadın Koordinasyon Kurulu tarafından “Kadına Yönelik Şiddette Karşı Samsun El Ele” kampanyasıyla ilgili toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya başta Vali Hüseyin AKSOY ve eşi Hülya AKSOY, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile bayanlar katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, “Dünya Kadınlar Günü’nün Türkiye’mizde uygulanışı, Atatürk’ün 1921 yılındaki bir talimatıyla başladı. 2013 yılında dünya kadın haklarıyla ilgili çok daha çözülmüş ve halledilmiş sorunların üzerine yeni bir gelecek inşa etme ya da konuşmak yerine kadına yönelik şiddetin önlenmesiyle ilgili bir program ölçeğinde konuşmamız, benim ruhumu biraz eziyor. Çünkü insanlığın tarifi içerisinde yeri bulunmayan, özellikle şiddetin her türlüsü ama kadına şiddetin hele hele anlaşılması hiç mümkün olmayan bir anlam taşıması bizim bir araya gelmemizi daha anlamlı kılıyor. Çocukluğumdan bugüne annemin, teyzemin halalarımın verdiği mücadele ile dünya kadınlarının verdiği mücadele hemen hemen benziyor. Şiddet olayını bunun üzerine inşa edemiyorum. Şiddeti anlamakta güçlük çekiyorum. Samsun’umuzda bu ölçekte yapılabilecek her şeye elimizden gelen gayreti vermek için, çok kararlı olduğumuzu herkesin bilmesini istiyorum. Belki az katılımlı bir toplantı açıyoruz ama olsun az da olsa öz bir grubuz biz burada. Ben içten davranışlarınız için teşekkürlerimi iletiyorum. Samsun İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu’nun her zaman yanında olduğumuzun da bilinmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan kokteylden sonra Büyükşehir Belediyesi’nden tahsis edilen üstü açık bir otobüsle kadınlar, şehir turu yaptı.

Başkan Yılmaz:’kadına Yönelik Şiddeti Anlayamıyorum’
Başkan Yılmaz:’kadına Yönelik Şiddeti Anlayamıyorum’
Başkan Yılmaz:’kadına Yönelik Şiddeti Anlayamıyorum’

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım