Karadeniz’in En Başarılı Başkanı, Başkan Yusuf Ziya Yılmaz

8 Şubat 2013 Cuma | Haberler | |

AK Parti Genel Merkezi tarafından Karadeniz’de yaptırılan ankette, AK Parti’li belediyeler içerisinde en yüksek oy oranına yüzde 70.8 ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ sahip oldu.

Karadeniz’in En Başarılı Başkanı, Başkan Yusuf Ziya Yılmaz

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, 7 Şubat Perşembe günü (dün) Karadeniz Bölgesi milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla bir araya geldi. AK Parti Genel Merkezi’nde yaklaşık 5 saat süren toplantıya Gençlik Kolları Başkanları, Kadın Kolları Başkanları, İl Başkanları, Belediye Başkanları ve Milletvekilleri katıldı.

Toplantıya katılanlara hitaben bir konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, kısa süre önce yaptırdıkları geniş katılımlı anketin sonuçlarını tek tek açıklayarak Belediye Başkanlarının karnesini önlerine koydu. Karadeniz’de görev yapan AK Parti’li Belediye Başkanları arasında en yüksek oy oranı yüzde 70.8 ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’a ait olduğu ortaya çıktı. Bizzat Başbakan Erdoğan, Samsun Büyükşehir sınırları içerisinde AK Parti’nin oy oranının yüzde 57.7, CHP’nin oy oranının yüzde 26.6, MHP’nin oy oranının yüzde 11.7, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ın oy oranının ise yüzde 70.8 olduğunu açıkladı.

Açıklanan anket sonuçlarına göre Karadeniz’de AK Parti’li belediyeler arasında en yüksek oyu yüzde 70.8 ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ aldı. Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN yaptığı açıklamadan sonra Başkan Yusuf Ziya YILMAZ’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım