Yollardaki Rögar Kapakları Sorunu Giderilecek

5 Şubat 2013 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa YURT, mevcut yollarda yaşanan rögar kapağı sorununun giderilmesi için Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün çalışma başlattığını açıkladı.

Yollardaki Rögar Kapakları Sorunu Giderilecek


Rögar kapaklarının asfalt koduna getirileceğini ve yeni yapılan yollarda rögar kapağı olmayacağını belirten Yurt, “Rögar kapakları konusu bizleri de rahatsız ediyor. Bazen kilitlerinden kurtuluyor, kazalara davetiye çıkarıyor. Açık kalıyor veya yerinden oynuyor. Bu konuda çok sayıda şikâyet geliyor. Mevcut yollarda bu kapakların ayarlamalarının en kısa sürede yapılması gerekmektedir." açıklamasında bulundu.

Konuyla ilgili alınan önlemlere de değinen Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa YURT, "Şehrin genel kesimlerindeki yollarda SASKİ Genel Müdürlüğü, rögar kapaklarının asfalt kodlarına getirilmesi için bir ihale yaptı. Yüklenici marifetiyle DLH ile Shell kavşağı arasındaki ızgaraları da yandan su alacak konuma getiriyor. Bu ızgaraların kod farkından dolayı asfalt farklılıklarını yenilediğimizde yolda konforsuzluk olmayacak. Ayrıca yeni yollarda SASKİ'ye kanalizasyon, yağmur suyu hatlarını ve diğer şebeke hatlarını kaldırımların altlarından geçirilmesi şartını getirdik. Böylelikle sadece trafiğe ayrılmış yollarda daha fazla konfor sağlamış olacağız. Sürücüler de yeni yollarda rögar kapaklarından kaçmak zorunda kalmayacak.“ ifadelerini kullandı.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım