Samsun'un Parlayan Yıldızı Batı Park Olacak

27 Mayıs 2010 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz İş adamları ile birlikte kahvaltıda Amazon kafe de bir araya geldi. samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun’lu iş adamlarına Batı park reklasyon alanında

Samsun'un Parlayan Yıldızı Batı Park Olacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz İş adamları ile birlikte kahvaltıda Amazon kafe de bir araya geldi. samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun’lu iş adamlarına Batı park reklasyon alanında yapılan çalışmaları ve tamamlanmış projelerini anlattı Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Batıpark’ın marka olacağını Doğal görünümüyle Samsun’a nefes aldıran Batıpark alanının, gelecekte ormana dönüşeceğini Samsun’un ve Karadeniz Bölgesinin hiçbir ilinde olmayan bir güzelliğe kavuşacağını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Şehrimizin nefes aldığı Batıpark alanı, gelecekte orman olacak. Buraya 4 bine yakın çınar ağacı dikildi. Batıpark'a dikilen ağaçlarla önümüzdeki 10 yıl içersinde yemyeşil bir orman olacak. Hafta sonları bütün şehir buraya gelecek. Çocuklarını gezdirecek, piknik yapacak ve teleferiğe binip yukarı çıkacak yemeğini yiyip, manzarasında Amazon cafe de çayını yudumlayarak Karadeniz'in doyumsuz manzarasını izleyecek" diye konuştu.

İKİ GÖLÜ BİRBİRİNE KANAL BAĞLAYACAK
Batıpark alanında yapılan çalışmaları Samsunlu işadamlarına anlatan Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Muzaffer Önder zamanında yapılmış olan göl ile Eğitim Fakültesi'nin orda bulanan arasına bir kanal yapılacağını söyledi. "İki gölü bir kanalla birbirine bağlayarak buranın renklenmesini sağlayacağız" diyen Yılmaz, kanal kazısından çıkan topraklarla da küçük tepeler yaptıklarını sözlerine ekledi. Yılmaz, oluşturulan tepeleri de çimlendirerek, seyir terası gibi kullanılabileceğinin altını çizdi. Kanal hakkında teknik bilgi veren Yılmaz, genişliğinin 10, derinliğinin 4, uzunluğunun ise 700 metre olarak yapıldığını söyledi.

AMAZON KADINLARI CANLANACAK
İki gölün arasında kalan kanalın, deniz tarafında küçük bir ada oluşturduğunu sözlerine ekleyen Yılmaz, "Batıpark'ın önünde küçük bir ada oluşmuş oldu. Buraya da küçük heykeller ve çeşitli sanat eserleriyle süsleyerek bir kimlik kazandırmaya çalışıyoruz. Yine bu amaçla yaptığımız çalışmalarda, Terme civarlarında yaşadığı varsayılan Amazon kadınlarının hayatını sembolize edeceğiz. Buraya bu çalışma için 15 metre büyüklüğünde bir Amazon kadını heykeli yaptık. Adada bulunan küçük tepelerin üzerine, Amazonların hayatını anlatan küçük rölyefler,Amazon çadırları yapacağız ve Mağara oluşturarak, onların ev hayatını canlandırmaya çalışacağız" dedi.

AİLE BOYU YAŞAM MERKEZİ
Oluşan adada, sabahları vatandaşların sporda yapabileceğini vurgulayan Yılmaz, "Bu alana koşu parkurları, yaşam boyu spor aletleri ve kamelyalar yapıldı Yaşam konforunu yükseltmek bu yapılanlardır işte. Ayağını suya sokmamış, hayatta kayığa binmemiş binlerce vatandaşımız var. Bu yapılan kanalda onları bedava kayığa bindireceğiz ve gezdireceğiz. Deniz gibi nimetin, insanlar için kullanılabilirliğini yapıyoruz" diye konuştu.

Samsun'un Parlayan Yıldızı Batı Park Olacak
Samsun'un Parlayan Yıldızı Batı Park Olacak

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım