Samsun, Emıtt Fuarı'nda Görücüye Çıktı

25 Ocak 2013 Cuma | Haberler | |

Bu yıl 17.’si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) nda yer alan Samsun standı, ziyaretçilerini ağırlıyor.

Samsun, Emıtt Fuarı'nda Görücüye Çıktı

Samsun Valisi Hüseyin AKSOY ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde 24-27 Ocak tarihleri arasında açık kalacak olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) nda Samsun standını ziyaret etti. Vali Aksoy, “Sadece Türkiye için değil, Akdeniz için Avrupa için Dünya için önemli turizm fuarlarından birisi haline geldi. Bu anlamda burada yer alan stantlarda her bölge kendisini tanıtma fırsatını buluyor. Türkiye’de turizm çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Biz de Samsun Valiliği olarak, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği içerisinde standımızda Samsun'u tanıtmaya çalışıyoruz" dedi.
Samsun'un Türkiye'nin önemli kentlerinden birisi olduğunu açıklayan Vali Aksoy, "Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluş ve kurtuluşunda ilk adımın atıldığı kent. Bu boyutuyla herkesin kesinlikle gelip, görmesi gereken bir kentiz. Tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle Samsun, önemli turizm potansiyeline sahip illerimizden bir tanesi" şeklinde konuştu.

KÜLTÜREL İMKANLAR ARTIRILACAK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ise “Sadece konaklama için değil, diğer kültürel imkânlarla da şehrimizi hazırlıyoruz. Kent müzemizi hazırlıyoruz. Valimiz ile beraber Panorama 1919 yapacağız. Onun takibinde Kültür ve Turizm Bakanımızın katkılarıyla da mevcut ama bize yetersiz olan arkeoloji müzemizi çok daha görkemli bir şekilde yapacağız" dedi.
Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, sözlerine şöyle devam etti: "Tiyatroya, sahne sanatlarına dönük olan altyapımızı güçlendiriyoruz. Dünyanın en iddialı olan oyunlarından birinin oynanabileceği, ünlü sanatçılarımızın oynayabileceği, büyük sahne dekorasyonu ile bir kültür merkezi inşa ediyoruz. Opera, bale merkezimizin konaklama halledilince, ilçelerdeki diğer turizm potansiyellerini de harekete geçirme noktasındayız".

 

Samsun, Emıtt Fuarı'nda Görücüye Çıktı
Samsun, Emıtt Fuarı'nda Görücüye Çıktı
Samsun, Emıtt Fuarı'nda Görücüye Çıktı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım