Türk Stereoloji Derneği Ziyareti

21 Ocak 2013 Pazartesi | Haberler | |

AK Parti Samsun Milletvekili Prof. Dr. Tülay Bakır, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ı makamında ziyaret etti.

Türk Stereoloji Derneği Ziyareti


Yanında bir grup Samsunlu hanımla ziyarete gelen Milletvekili Bakır, Yakakent’te hayata geçirilmesi düşünülen ve hanımların el emeklerini sergileyip satabilme imkânına kavuşacakları bazı düzenlemelerle ilgili olan proje hakkında Başkan Yusuf Ziya YILMAZ’a bilgi verdi.

TÜRK STEREOLOJİ DERNEĞİ ZİYARETİ

OMÜ Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Türk Stereoloji Derneği Kurucusu ve Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaplan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti. Dernek Başkanı Prof. Dr. Kaplan, geçen yıl 6-8 Kasım tarihlerinde Türkiye ve dünyada ilk defa gerçekleştirilen ve yerli katılımcıların dışında 15 ayrı ülkeden misafirlerin katıldığı “Asya ve Afrika Stereoloji Kongresi” sırasında verdiği destek ve yardımları için Başkan Yusuf Ziya YILMAZ’a teşekkür ederek bir plaket sundu.
20 yıldır Türkiye’de ve bazı yabancı ülkelerde Stereoloji tekniklerini öğretmek için kurslar düzenlediklerini söyleyen Prof. Dr. Kaplan, bu yıl 17 Haziran’da da cep telefonlarının insan vücudu üzerindeki olumsuz etkilerinin ele alınacağı uluslararası bir konferansı yine Samsun’da gerçekleştirmek istediklerini anlattı.
Başkan Yusuf Ziya YILMAZ , özellikle uluslararası niteliği olan bu tür organizasyonların bilimsel bilgilerinin yanı sıra organizasyona ev sahipliği yapan şehre sosyal, ekonomik ve tanıtım olarak katkılar sağladığını; ayrıca turizm alt yapısını da güçlendirdiğini ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür etkinliklere destek olmayı her zaman önemsediklerini belirtti.

Türk Stereoloji Derneği Ziyareti
Türk Stereoloji Derneği Ziyareti
Türk Stereoloji Derneği Ziyareti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım