Önlemler, Yangını Azalttı

2 Ocak 2013 Çarşamba | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hasan İnce, alınan önlemler neticesinde yangınlarda azalma olduğunu belirterek, ‘2012 yılında 762 yangın meydana geldi’ dedi.

Önlemler, Yangını Azalttı


Bir önceki yıla göre yangınlarda azalma olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hasan İnce, “Eskiye oranla yangın sayılarında düşüş var. Bu yangınları çeşitlendirdiğimizde daire yangını 160, baca yangını 90, araç yangını 62, iş yeri yangını 45, elektrikten kaynaklı yangın 70, sigara ve yanıcı madde yangını 95, orman yangını 13, çöp, ot ve anız yangınları da 227 olmak üzere toplamda 762 yangın oldu. Ancak şehrin büyümesine rağmen yangın sayısında düşüş var” diye konuştu.
Yangın sistemi olmayan yeni binalara iskan verilmediğine dikkat çeken İnce, “Bina bittikten sonra vatandaşlar iskan için müracaat edildiği zaman apartmanda yangın sistemi varsa oraya iskan veriliyor. Eğer yangın sistemi yoksa iskan verilmiyor. 2012 yılında bin 72 özel, 22 kamu binasına iskan verdik. Önceden alınan önemler neticesinde yangınlarda azalma oldu” şeklinde konuştu.

SÜRÜCÜLERE PARK UYARISI
Yangınlarda vatandaşların da duyarlı olması gerektiğini ifade eden İnce, “Samsun’un bazı dar sokaklarına vatandaşlar araçlarını sağlı-sollu park ediyor. Biz de yangına giderken çok güçlük çekiyoruz. Vatandaşlarımız yolun bir kısmına park yapsınlar ve yolu açık tutsunlar. İnsanların canı bizim için çok önemli” uyarısında bulundu.

 

Önlemler, Yangını Azalttı
Önlemler, Yangını Azalttı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım