Başkan Yılmaz, Deneyimlerini Paylaştı

11 Aralık 2012 Salı | Haberler | |

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şube ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi işbirliği ile tecrübeli üyelerinin deneyimlerinin öğrenci üyeleri tarafından da paylaşılabilmesi amacıyla ‘Deneyimler-6 Toplantısı’ düzenledi.

Başkan Yılmaz, Deneyimlerini Paylaştı

OMÜ’de düzenlenen toplantıya Mühendislik Fakültesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, OMÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Fehmi YAZICI, MMO Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN, öğretim üyeleri ve mühendislik fakültesi öğrencileri katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir GÜRKAN, “Bugün itibariyle MMO Samsun Şubemizin 339 Makine Mühendisliği, 87 Endüstri Mühendisliği olmak üzere toplamda 426 öğrenci üyesi bulunmaktadır. Şubemiz öğrenci üyelerine yönelik Dekanlığımız işbirliği ile ‘Teknik geziler, deneyimler toplantısı, bölüme hoş geldin kokteylleri, seminerler’ düzenleyerek mesleki gelişimine katkı koymaya çalışmakta, eğitim süreçlerinde staj, proje ve eğitim sonrası çalışma hayatına başlangıçlarında destek vermektedir. Oldukça geniş bir meslek disiplinine sahip olan Makine ve Endüstri Mühendisliği Bölümlerinde eğitim görmekte olan öğrencilerimizin hayata hazırlanma süreçlerine katkı koyabilmek şubemizin çalışma programında en önlerde yer alan konularımızdan bir tanesidir” dedi.

OMÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fehmi YAZICI, “Deneyimler toplantılarının katkı sağlayacağına ve her dönem yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bizleri bu güzel ortamda bir araya getiren MMO Samsun Şube Yönetim Kuruluna teşekkür ederim” diye konuştu.

MMO Samsun Şube Öğrenci üyesi Betül Öznur BOYACI’nın moderatörlüğünü yaptığı toplantıda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ öğrencilere “Eğitim ve öğretim hayatından kesitler, Makine Mühendisliği mesleğini seçimi, eğitim sürecini, mesleki çalışma hayatını, mesleki yaşamında karşılaştığı sorunları, ülkemizde ve dünyada Makina Mühendisliği mesleğinin gelişimini” anlatarak öğrencilerin mesleki ve sosyal yaşamlarında başarıyı yakalayabilmeleri için ‘yabancı dil eğitimi ve iletişim’ konularına öncelik vermelerini istedi. Toplantıdan sonra öğrenci üyelerimizden gelen soruları yanıtlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’a günün anısına hazırlanan plaketi MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir GÜRKAN ve OMÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fehmi YAZICI tarafından verildi.

Başkan Yılmaz, Deneyimlerini Paylaştı
Başkan Yılmaz, Deneyimlerini Paylaştı
Başkan Yılmaz, Deneyimlerini Paylaştı
Başkan Yılmaz, Deneyimlerini Paylaştı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım