Yunan Misafirler, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

10 Aralık 2012 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak Samsun’da bulunan Yunanistan’ın Kavala bölgesi temsilcileri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ı makamında ziyaret etti.

Yunan Misafirler, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Karşılıklı olarak Kavala ve Samsun arasındaki dostluk, kardeşlik, ticari ve sosyal işbirliğinin geliştirilmesi, tarihten gelen beraberlik olgusunun pekiştirilmesi gibi çok yönlü bir etkileşimin sağlanmasını amaçlayan Samsun gezisinde Büyükşehir Belediyesi’nin konuğu olan heyeti, Başkan Yusuf Ziya YILMAZ Büyükşehir Belediye binasının girişinde karşıladı.

Kendisinin tütün yetiştiren bir ailenin çocuğu olduğunu ve o yıllarda tütün ekonomisinin Samsun için çok şey ifade ettiğini anlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ; “O dönemde Samsun’da birkaç tane tütün tüccarı vardı. Herkes tütünlerini bu tüccarlardan birisine satardı. Bunlardan birisi de, hiç unutmam, Kavalalılardı. Yani Kavala isminin Samsun için önemli bir yeri vardı. Ben de sonraki yaşantımda ve Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde Kavala’dan gelip Samsun’a yerleşmiş birçok aile ile tanıştım ve dost oldum. Şimdi tek üzüldüğüm şey, bu ilişkileri keşke 10 yıl önce geliştirebilseydik. Çok yol alırdık o zaman. Yine de bu değerli dostlarımızı burada görmek ve ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum; Hoş Geldiniz! ” diye konuştu.

Ziyarete katılan Yunan heyeti: Archelaos Granas (Doğu Makedonya ve Kavala Bölge Vali Yardımcısı), Angelos Tsatsoulis (Kavala Ticaret Odası Başkanı-Yunanistan Odalar Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı), Markos Dempas (Kavala Tic. Od. Başkan Yardımcısı), Georgios Fragkioglou (Turizmden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi), Christoulos Michalakis (Kavala Belediye Bşk. Yrd.), Theodora Vavaleskou (Kavala Bld. Bşk. Yrd.), Savvas Michailidis (Sarışaban Belediye Bşk.), Dmitra Samidou (Sarışaban Bld. Gen. Sekreteri), Konstantinos Chatziemmanoul (Thasos Bld. Bşk.), Panagiotis Raftopoulos (Thasos Bld. Bşk. Yrd.), Vasileois Xoulogis (Paggaio Bld. Bşk.), Krystallia Papanikolaou (Paggaio Bld. Turizm Komitesi Bşk.)

Bu arada karşılıklı konuşmaların ardından Yunan heyeti ve Başkan Yılmaz birbirlerine günün anısına bazı hediyeler takdim ettiler.

Yunan Misafirler, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti
Yunan Misafirler, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti
Yunan Misafirler, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım