Azeri Diplomat, Büyükşehir Belediyesini Ziyaret Etti

23 Kasım 2012 Cuma | Haberler | |

Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçiliği Eğitim Ataşesi Necibe Nesibova Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Başkan Vekili Emin Kazım ŞEN ile bir araya geldi.

Azeri Diplomat, Büyükşehir Belediyesini Ziyaret Etti

Azerbaycan’ın Sumgayit şehri ile kardeş şehir ilişkisi bulunan Samsun’u bu çerçevede ziyaret etmek ve Samsun’da öğrenim gören Azeri öğrencilerin sorun ve beklentilerini yerinde inceleyerek bilgi almak için geldiğini belirten Nesibova; “Her şeyden önce Samsun’a ilk geldiğimde dikkatimi çeken şey belediyenin yapmış olduğu hizmetlerin mükemmelliği. Gerçekten burası çok güzel bir şehir olmuş. Biz iki ülkenin insanlarıyız ama halklarımız kardeş ve birbirine çok yakın. Ülkemin Sumgayit şehri ile kardeş şehir ilişkisi bulunan Samsun ile hem eğitim-öğretim hem de sosyal ilişkiler açısından daha sıkı ve çeşitli işbirlikleri ve organizasyonlar geliştirmeliyiz. Biz burada okuyan Azeri öğrencilerimize de Samsun Halkının ve siz yöneticilerin daha yakın ilgi ve desteklerini de bekliyoruz. Onlar öyle bir yaştakiler ki şu anda onlara verilecek olan maddi ve manevi her türlü desteği ömürlerinin sonuna kadar unutmayacaklardır” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Emin Kazım ŞEN de kardeş ülke Azerbaycan’ın temsilcisi konuğunu Samsun’da görmekten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Şehir dışında olan başkanımız Sayın Yusuf Ziya YILMAZ ve Samsun Halkı adına sizi kentimizde görmek çok güzel. Bizler gerçekten iki dost ülke olmanın dışında farklı bir gönül ve köken birlikteliğine sahibiz. Burada yaşayan ve öğrenim gören öğrenci kardeşlerimizde bizim için çok önemli. Onların yaşadıkları sorunların ya da beklentilerin karşılanması adına bize ulaşan ne olursa imkanlarımızı da zorlayarak her türlü desteği veririz ve veriyoruz. Ancak sizin de buraya gelip onları ziyaret etmenizin herhalde onlar için çok farklı bir anlamı olmuştur.” Dedi.

Konuşmaların ardından Azeri diplomat üzerinde Azerbaycan yazılı elişi bir halı dokumasını Başkan Vekili Emin Kazım ŞEN’e hediye ederken, Şen de günün anısına misafirine Bandırma Vapuru’nun bir modelini hediye etti.

Azeri Diplomat, Büyükşehir Belediyesini Ziyaret Etti
Azeri Diplomat, Büyükşehir Belediyesini Ziyaret Etti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım