Vietnam Heyeti, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

21 Kasım 2012 Çarşamba | Haberler | |

Samsun’un uluslararası ticaret alanındaki işbirliği imkanlarının geliştirilmesi amacıyla Samsun Sanayi ve Ticaret Odası(TSO) tarafından organize edilen ‘Ülke Günleri’ programı çerçevesinde Samsun’a gelen Vietnam heyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.

Vietnam Heyeti, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Vietnam Büyükelçiliği Ticari Konsolosu Nguyen Tuan Quang ve Elçilik Ticaret Ofisi Ateşesi Tran Ngoc Ha’dan oluşan Vietnam heyeti Başkan Yılmaz’la yaklaşık yarım saatlik bir görüşme yaptı.

Ziyaret sırasında Vietnam’ın ekonomik, coğrafi ve sosyal durumu ile ilgili Başkan Yılmaz’a bilgi veren konsolos Quang, Samsun’a ilk gelişleri olduğunu ve düşündüklerinden daha büyük, hareketli ve güzel bir kentle karşılaştıklarını söyleyerek, “Vietnam ve Türkiye arasında zaten var olan ve iyi bir noktada olan diplomatik ilişkilerin ekonomik alanda da geliştirilmesi için çaba gösteriyoruz. Vietnam ve Türkiye’nin karşılıklı olarak ticaretini yapacağı birçok ürün var. Biz bugün burada Samsunlu işadamları ile bir değerlendirme toplantısı yaparak ekonomik ilişkilerimizin gelişimi için ne yapabileceğimizi konuşacağız” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da Vietnamlı misafirlerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Samsun ile ilgili bilgiler verdi. Yılmaz, “Vietnam ile ülkemizin tarihten gelen ilişkileri var. Bu ilişkilerin ekonomik olarak da gelişimi için her zaman katkı vermeye hazırız. Samsun’da ticari olarak buna katkı verebilecek önemli firmalar var. Umarım temaslarınız sonrasında kalıcı ve faydalı bir işbirliği yakalanır ve devam ettirilir” diye konuştu.

Vietnam Heyeti, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti
Vietnam Heyeti, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti
Vietnam Heyeti, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım