Saski’den Şehit Dul Ve Yetimi İle Gazilere Yüzde 70 Su İndirimi

19 Kasım 2012 Pazartesi | Haberler | |

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet mensubu malul gazi olarak aylık bağlanmış olanlar ile şehit dul ve yetimleri SASKİ’den yüzde 70 oranında su indiriminden faydalanabilecekler.

Saski’den Şehit Dul Ve Yetimi İle Gazilere Yüzde 70 Su İndirimi

Büyükşehir Belediye Sarayı’nın toplantı salonunda yapılan Samsun Su ve kanalizasyon İdaresi (SASKİ) meclisinde malul gazi olarak aylık bağlanmış olanlar ile şehit dul ve yetimlerine yüzde 70 oranında su indirimi yapılacak.

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Kerami Gürbüz başkanlığında yapılan SASKİ meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki vatani hizmet tertibinde aylık bağlananlar ile malul gazi olarak aylık bağlanmış olanlar ve şehit dul ve yetimi sıfatıyla aylık veya gelir bağlanmış bulunanların kullandığı su bedeline yüzde 70 indirim uygulandığını ve bu kapsama tanıtım kartında ‘Gazi’ ibaresi bulunan ve bulunmayan ordu ve emniyet mensupları ile gazinin vefatı halinde eşinin de bu kapsama alınması meclise oybirliği ile kabul edildi.

LİMANA SU SATIŞI

Diğer madde konusu olan, limanlara uygulanan su tarifesinde değişiklik yapılması ile SASKİ kuruluş, görev ve teşkilat yönetmeliğinde değişiklik konuları mecliste görüşüldü. İşyerlerine ve gemilere su satışının farklılık göstermesinin karışıklığa neden olduğunu belirtilerek, limana su satışı tek fiyat olarak metreküpü 6,55 TL’den verilmesi mecliste oybirliği ile kabul edildi.

Saski’den Şehit Dul Ve Yetimi İle Gazilere Yüzde 70 Su İndirimi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım