Kardeş Şehir Temsilcileri, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

17 Ekim 2012 Çarşamba | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile 'kardeş şehir' veya 'işbirliği protokolü' imzalamış olan 5 yabancı ülke şehrinin temsilcileri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ı makamında ziyaret etti.

Kardeş Şehir Temsilcileri, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ konuklarına öncelikle Samsun ve kendisi ile ilgili kısa bir bilgilendirme konuşması yaptı. Üç dönemdir Samsun’da Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, “Bu süre içerisinde özellikle şehirler arasındaki karşılıklı ilişki ve iletişimin kurulması adına çok da iyi bir performans yakaladığımızı maalesef söyleyemeyeceğim. Bu bazen bizim bazen de uluslararası ilişkilerin durumundan kaynaklandı. Hâlbuki bizler çok daha yakınlaşabilir, şehirlerimizi ve halklarımızı yakınlaştırabilir, her anlamda daha sıcak ilişkiler kurabiliriz. Bunun için her türlü imkân var aslında. Birçok yabancı ülke şehrine kendi şehirlerimizden bile daha çabuk ulaşılabiliyor artık. Yakın zamanda başlayan Samsun ve Krasnodar kentleri arasındaki direk uçuş sadece 1 saat sürüyor. Biz başkentimize de bu sürede ancak gidiyoruz. Bu ilişkilerimizin sosyal, kültürel, ekonomik anlamda gelişmesi için inanın karşılıklı bir ziyaret ve tanışma bile başlangıç olacaktır. Bunu mutlaka yapmalı ve kendi içimize kapanık, kabuğuna çekilmiş, kendi kendine yetme psikolojisi ile hareket eden insanlar olmamalıyız. Bu duygular içerisinde sizlere hoş geldin diyor ve onur konuklarımız olarak sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

 Çalıştay’a daha önce katılacağı açıklanan Rusya’nın Novorossisk şehri temsilcileri ise ülkede yaklaşan seçimlerle ilgili gelişmeleri mazeret bildirerek Samsun’a gelemediler.

Kardeş Şehir Temsilcileri, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım