Değerli Edebiyatçılarımız, Samsun'da

12 Ekim 2012 Cuma | Haberler | |

‘3. Uluslararası Şiir Günleri’ kapsamında Samsun’a gelen ünlü şairler, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ve Vali Hüseyin AKSOY’u ziyaret etti.

Değerli Edebiyatçılarımız, Samsun'da

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organizasyonu gerçekleştirilen 12-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenmeye başlayan ‘3. Uluslararası Şiir Günleri’ kapsamında 13 şair Samsun’a geldi.

Şairler, ilk olarak Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Aksoy, “Kültür ve Sanat faaliyetleri bir toplumun olmazsa olmazların başında geliyor. Samsun’da da bu anlamda yürütülen önemli faaliyetler var. Şiir günlerinin de üçüncüsünü düzenlemekten memnuniyet duyuyoruz. Bu çalışmalara da sizlerde katılarak renk kattınız ve güç verdiniz” dedi.

Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, Belediyedeki makam odası onarımda olduğu için Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığında ağırladığı şairlerin ziyaretinde Canik Kaymakamı Abdullah KALKAN da yer aldı. Şairlerle tek tek sohbet eden ve hoş geldin diyen Başkan Yusuf Ziya YILMAZ; “Siz değerli edebiyatçılarımıza Samsun’da ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyorum. Kentimizde gerçekleştirilecek olan Şiir etkinliği vesilesiyle Samsun Edebiyat ve Kültür hayatına yapacağınız anlamlı katkılar için de hepinize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Değerli Edebiyatçılarımız, Samsun'da
Değerli Edebiyatçılarımız, Samsun'da

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım