Ünlü Şairler, Halkla Buluşuyor

12 Ekim 2012 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyemiz tarafından organizasyonu gerçekleştirilen ‘3. Uluslararası Şiir Günleri’ kapsamında ünlü şairler, Samsunlularla buluşacak.

Ünlü Şairler, Halkla Buluşuyor

12-14 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan program çerçevesinde şairler ilk olarak 12 Ekim Cuma günü saat 15.00’te Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya gelecek. Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’ndaki söyleşide öğrenciler, ünlü şairleri daha yakından tanıma fırsatı bulacak.

 13 Ekim Cumartesi günü ise şiire gönül vermiş Samsunlular, şairlerle bir araya gelecek. Cumhuriyet Meydanı Bulvar Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen “İmza Günü ve Halkla Buluşma” etkinliği saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

 Son olarak yine 13 Ekim Cumartesi akşamı saat 19.00’da tüm şairler ve Samsunluların katılımıyla “Şiir Gecesi” yapılacak. Atatürk Kültür Merkezi Büyük Salon’daki gecede şiir sevenler ve şiir dostları, ünlü şairlerin kendi seslerinden dinleyecekleri şiirlerle unutamayacakları bir gece geçirecekler.

İki günlüğüne Samsun’un kültür ve edebiyat hayatına zenginlik katacak olan katılımcı şairler, alfabetik sırayla; Abdullah SATOĞLU, Ali AKBAŞ, Bahattin KARAKOÇ, Beste SAKALLI, Cemal SAFİ, Emine Sevinç ÖKSÜZOĞLU, Gülaye RİZAYEVA, İlter YEŞİLAY, Mehmet Nuri PARMAKSIZ, Nurullah GENÇ, Semih SERGEN, Taner GÜÇLÜTÜRK ve Yahya AKENGİN.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım