Başbakan, Canik İlçesinde Kentsel Dönüşümü Başlattı

8 Ekim 2012 Pazartesi | Haberler | |

Samsun'da afet riski altındaki alanların dönüşümüne yönelik ilk adım Canik ilçesinde atıldı. Hurdacılar bölgesinde bulunan 600 binanın yıkımına başlandı.

Başbakan, Canik İlçesinde Kentsel Dönüşümü  Başlattı

Türkiye genelinde 33 ilde eş zamanlı olarak yapılan Kentsel Dönüşüm törenine Samsun Valisi Sayın Hüseyin Aksoy, AK Parti Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Cengiz Makas, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye genelinde kentsel dönüşümü başlatan konuşmasının ardından ise, Yeni Mahalle Hurdacılar bölgesindeki 93 bin metrekare alanda başlanılacak olan yıkımlara ilk kazma da vurulmuş oldu.

 Ayrıca kentsel dönüşüm projesinin ilki Gazi ve Yeşilova Mahallelerinde 383 bin metrekare alanda gerçekleşmiş olup, 3. kısmı ise Soğuksu Mahallesi'nde 2014 yılında başlanacaktır. Yıkılacak olan alan ise 176 bin metrekare'dir. Projelerin tamamlandığında 6 bin konut, alışveriş merkezleri, otel, sağlık tesisleri, park alanları, jimnastik salonu, 2 okul, 4 cami'den oluşan merkezler oluşturulması hedeflenmektedir.

Başbakan, Canik İlçesinde Kentsel Dönüşümü  Başlattı
Başbakan, Canik İlçesinde Kentsel Dönüşümü  Başlattı
Başbakan, Canik İlçesinde Kentsel Dönüşümü  Başlattı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım