Samsun Tarım Hayvancılık Ve Zirai Donatım Fuarı Açıldı

5 Ekim 2012 Cuma | Haberler | |

Samsun, Tokat, Amasya ve Çorum illerini kapsayan ve 7 bin metrekare alanda kurulan Samsun Tarım Hayvancılık ve Zirai Donatım Fuarı Samsun Sevgi Park Fuar Alanı’nda açıldı.

Samsun Tarım Hayvancılık Ve Zirai Donatım Fuarı Açıldı

Açılışa Samsun Vali Yardımcısı Sayın Mustafa ÖZER, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, TSO Başkanı Sayın Salih Zeki MURZİOĞLU, Samsun İl Özel İdare Genel Sekreteri Sayın Adem ARSLAN, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Kadir GÜVEN, İl Genel Meclisi Başkanı  Sayın Mustafa KARAKURT, AK Parti İl Başkanı Sayın Fuat KÖKTAŞ ve tarım sektöründe bulunan işletmelerin temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Samsun Tarım Hayvancılık ve Zirai Donatım Fuarı’nın Eko Fuarcılık tarafından düzenlendiğini belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir GÜVEN, “Fuar, İl Müdürlüğümüz, Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdaresi, Ticaret Borsası ve ilimizdeki diğer sektörler tarafından desteklenmektedir. Tarım kenti olan ilimizde bu tür fuarları önümüzdeki sene Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden yeni kongre ve fuar merkezinde 2013 yılında bu fuarlarda bizi buluşturmasını temenni ediyorum. 2013 yılında bu çadır fuar kentinden kurtulup artık kapalı mekanlarda o fuarlara geçmiş olacağız” dedi.

 Çadır fuarların bu sene son olacağını ifade eden TSO Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU, “Geçen sene de bu temennide bulunduk ama yetiştiremedik. Müteahhit, 2013 yılın ilk 3 ayında Fuar ve Kongre Merkezi’ni bize teslim edecek. İnşallah bir ürünün ve firmanın en iyi tanıtım yerleri olan fuarlara geçmişten gelen bir fuar kenti olan Samsunumuza Fuar ve Kongre Merkezi’ni kazandıracağız” diye konuştu.

 Konuşmaların ardından fuarın açılışı gerçekleşti. Açılışı Samsun Vali Yardımcısı Mustafa ÖZER, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın  Yusuf Ziya YILMAZ, TSO Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU, Samsun İl Özel İdare Genel Sekreteri Adem ARSLAN, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir GÜVEN, AK Parti İl Başkanı Fuat KÖKTAŞ ve İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa KARAKURT yaptı. Açılışın ardından davetliler fuarda bulunan stantları gezerek ürünler hakkında bilgi aldı.

83 firmanın ve 150 markanın bulunduğu Samsun Tarım Hayvancılık ve Zirai Donatım Fuarı 4 - 7 Ekim tarihleri arasında açık olacak.

Samsun Tarım Hayvancılık Ve Zirai Donatım Fuarı Açıldı
Samsun Tarım Hayvancılık Ve Zirai Donatım Fuarı Açıldı
Samsun Tarım Hayvancılık Ve Zirai Donatım Fuarı Açıldı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım