Fuat Çağatay’ın Resim Sergisi Açıldı

1 Ekim 2012 Pazartesi | Haberler | |

Çağdaş Türk resminin tanınmış sanatçılarından Samsunlu ressam Fuat ÇAĞATAY'ın 40'a yakın eserinin yer aldığı sergi, düzenlenen törenle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Fuat Çağatay’ın Resim Sergisi Açıldı

   Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla sanatseverlerin beğenisine sunulan sergi, 28 Eylül-18 Ekim 2012 tarihleri arasında açık kalacak. Fuat Çağatay'ın çeşitli dönemlere ait eserlerinin yer aldığı sergiye Vali Yardımcısı Sayın Osman Nuri Çobanoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, AK Parti İl Başkanı Sayın Fuat KÖKTAŞ, Samsun TSO Başkanı Sayın Salih Zeki MURZİOĞLU, Samsun TSO Meclis Başkanı Sayın Sedat DEMİRCİ, Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Metin GENÇÇAKIR, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, işadamları ve çok sayıda sanatsever katıldı. Serginin açılış kurdelesini kesen Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya YILMAZ, serginin genç nesillere katkı vereceğini düşündüğünü söyledi. Başkan Yılmaz, "Sevgili Fuat ÇAĞATAY, Samsun’umuzun yetiştirdiği bir sanatçıdır. Onun çok özgün ve değerli olan sanat eserlerini bu salonda sergileme fırsatı bulduk. Fuat ÇAĞATAY, şehrimizin ve ülkemizin değerli sanatçılarından birisidir. Ben kendilerini Samsun'un bir evladı olarak burada bir sergi açmalarını arzu ettim. Onlarda eserlerini İstanbul'dan buraya getirdiler. Güzel bir kompozisyonun burada ortaya konmuş olmasının ötesinde, Samsun'un kültür ve sanat hayatına da bir katkıdır. Resim sanatına ilgi duyan genç nesillerin, çocuklarımızın ve öğrencilerimizin sanatın güzel sonuçlarını görmeleri ve bunun üzerinde kendi sanatlarını geliştirme konusundaki çabalarına da katkı vereceğini düşünüyorum. Onun için Fuat Bey’e çok teşekkür ederek başarılarının devamını diliyorum" dedi.

    Samsun'da ilk kez sergi açtığını söyleyen ünlü ressam Fuat ÇAĞATAY, "Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Yusuf Ziya YILMAZ'ın istekleri üzerine böyle bir sergi düzenledim. Hayatımdaki değişik dönemlere ait 40 eseri sanatseverlerin beğenisine sundum. Çalışmalarım yağlı boya ve pastel üzerinedir. Dünyanın çeşitli yerlerinde çok sayıda sergi açtım. Samsun'da düzenlediğimiz sergimiz 18 Ekim 2012 akşamına kadar açık kalacak. Çalışmalarımda genellikle insanlara sadece sanatın nasıl sanat haline geldiğini anlatmaya ele aldım" diye konuştu.

    Sergide Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, hatıra defterini imzalayıp sergi hakkında düşüncelerini yazdı.

Fuat Çağatay’ın Resim Sergisi Açıldı
Fuat Çağatay’ın Resim Sergisi Açıldı
Fuat Çağatay’ın Resim Sergisi Açıldı
Fuat Çağatay’ın Resim Sergisi Açıldı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım