Ayvacık'ta Festival Coşkusu

31 Ağustos 2012 Cuma | Haberler | |

Samsun'un Ayvacık ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Ayvacık Doğa Su Sporları Kültür Turizm ve Mustafa Dağıstanlı Güreş Festivali’nin ilk günü coşku içerisinde geçti.

Ayvacık'ta Festival Coşkusu

Festivale, ismini de veren 81 yaşındaki Ayvacıklı milli güreşçi Mustafa Dağıstanlı'nın yanı sıra AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Samsun İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ömer Altunsoy da katıldı. Festivalde ilk olarak mehteran gösterisinin yapılmasının ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi bir gösteri sundu. Yoğun katılımın gerçekleştiği yağlı güreş müsabakalarında güreş ağalığı seçiminde açık arttırma sonucu 88 bin TL’ye ihaleyi kazanan iş adamı Ahmet Aybudun, Ayvacık’ta düzenlenen görkemli organizasyona bu rakamın az olduğunu belirterek rakamı yükselterek 100 bin TL karşılığında Ayvacık güreş ağası oldu.

Yağlı güreşte ise başpehlivanlık finalinde Şükrü Kazan ile Şaban Yılmaz arasında kıran kırana bir müsabaka geçti. Şaban Yılmaz'ın sakatlanarak müsabakaya devam edememesi üzerine Şükrü Kazan galip ilan edildi. Festivalin ikinci günü Suat Uğurlu Baraj Gölü üzerinde Eynel Köprüsü kenarında kano yarışları düzenlenecek.

Ayvacık'ta Festival Coşkusu
Ayvacık'ta Festival Coşkusu

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım