Samsun’da Yaşanan Sel Felaketi, Ulaşımı Da Etkiledi

7 Ağustos 2012 Salı | Haberler | |

Samsun'da 07.08.2012 tarihinde sabah saat 5 sularında başlayan yoğun yağış, başta Atakum ilçesi olmak üzere şehrin tüm kesimlerini etkiledi.

Samsun’da Yaşanan Sel Felaketi, Ulaşımı Da Etkiledi

   Atakum ilçesinde yağışa bağlı olarak meydana gelen sel ve dere taşkınları nedeniyle karayolu şebekesi ve Raylı Sistem hattı da olumsuz olarak etkilendi.

   Raylı Sistem İşletmesi olarak Karayolları ve Gar İstasyonları arasında trenlerle, Karayolları ve Türkiş İstasyonları arasında otobüslerle yolcu taşımacılığına devam etmekteyiz. Yaşanan olumsuzlukları düzeltmek ve onarmak için Raylı Sistem İşletmesine bağlı tüm ekipler, hat üzerinde çalışmalarını sürdürmekte ve en kısa zamanda ilk olarak Türkiş İstasyonuna kadar olan kısmı, daha sonra da ana hattın tamamını işletmeye açmayı hedeflemektedirler. Elimizde olmayan nedenlerle meydana gelen aksaklıklardan dolayı tüm yolcularımızdan özür dileriz.

 Günün Raporu :

06:15 - 08:00 saatleri arasında aşırı yağış ve sel nedeniyle yolcu taşımacılığı yapılamamıştır.

08:00 - 13:45 saatleri arasında Karayolları ve Gar İstasyonları arasında trenlerle, Karayolları ve Üniversite İstasyonları arasında otobüslerle yolcu taşımacılığı yapılmıştır.

13:45 - Ekiplerin devam eden yoğun çalışmaları sonrasında Karayolları İstasyonu ile Üniversite İstasyonları arasındaki olumsuzluklar ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. Bu çalışmalar sonrasında saat 13:45 sıralarında çalışması tamamlanan Karayolları-Türkiş İstasyonları arası işletmeye açılmıştır ve Gar İstasyonu - Türkiş İstasyonları arasında trenlerle, Türkiş ve Üniversite İstasyonları arasında otobüslerle yolcu taşımacılığına devam edilmektedir.


http://www.samulas.com.tr

 

Samsun’da Yaşanan Sel Felaketi, Ulaşımı Da Etkiledi
Samsun’da Yaşanan Sel Felaketi, Ulaşımı Da Etkiledi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım