Başkan Yılmaz, İçme Suyuna Kefil Oldu

12 Mayıs 2010 Çarşamba | Haberler | |

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehirde içme suyundan alınan değerlerin normalin bile altında olduğuna dikkati çekerek,

Başkan Yılmaz, İçme Suyuna Kefil Oldu

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehirde içme suyundan alınan değerlerin normalin bile altında olduğuna dikkati çekerek, "Suyumuzu gönül rahatlığıyla avuç avuç içebilirsiniz. Parayla kaynak suyu almanıza gerek yok" dedi. Samsun İçme Suyu Arıtma Tesisleri'nin Su Kalite Raporu'nu açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehirdeki içme suyunun iftiharla içilebileceğini vurguladı.Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Kurulu, belediye toplantı salonunda yapıldı. Genel Kurul'da, SASKİ'nin 2009 Yılı Faaliyet Raporu'nun sunumunu yapan Başkan Yılmaz, yaklaşık 84 bin 830 hektar hizmet alanında, 560 bin 996 kişiye hizmet verdiklerini açıkladı.

Değerler normalin altında
Samsun'daki İçme Suyu Arıtma Tesisleri'nden 2009 yılında alınan değerlerin oluşturduğu Su Kalite Raporu hakkında bilgiler veren Yılmaz, "Samsunlular, Türkiye'nin en yüksek standartlara sahip suyunu iftiharla avuç avuç içebilir. Evlere pet şişelerde sular alıyorlar. Bunları görünce üzülüyorum. Pet su almanıza gerek yok. Suyumuz kaliteli ve gayet berrak" diye konuştu.

OSB'ye arıtma tesisi
Yaptığı konuşmada Altınkum Derin Deşarj Hattı yapım işi konusuna da değinen Yılmaz, projenin bir yıl içinde bitirileceğinin müjdesini verdi. Ayrıca, OSB'de Samsun Makina Sanayi'nin yanındaki 300 dönümlük alana da arıtma tesisi yapacaklarının kaydeden Yılmaz, "Burada açtığımız ihalede sona kalan 2 firmanın değerlendirmesinde güçlükler oldu. Biz de bu ihaleyi iptal ettik. Yeni şartname hazırlıyoruz. Kısa bir süre içersinde buradaki tesisi de Samsun'la buluşturacağız" dedi.Yılmaz, SASKİ'nin 2009 yılı bütçesinin 118 milyon TL olduğunu, bu rakamın 78 milyon TL'sinin harcama yapıldığını söyledi. Genel Kurul toplantısında ayrıca Emin Kazım Şen, Ömer Çelebi, Necip Çift, Cemalettin Kola ve Cemal Gülhan Hukuk Komisyonu'na, Tahsin Canikli, Mustafa Erbay, Arif Kosif, İsmail Sevindik ve İbrahim Saraç da Teknik İşler Komisyonu'na seçildi.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım