Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Yol Kotuna Dikkati Çekti

11 Temmuz 2012 Çarşamba | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Çatalçam ve İncesu mevkilerinde yer alan yazlıkların yol kotundan aşağıda yapıldığını belirterek söz konusu yapıların su basmanlarının bile olmadığına dikkati çekti. Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, ‘Olası bir feyezanda burası tanınmaz hale gelebilir’ dedi

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Yol Kotuna Dikkati Çekti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ yaptığı açıklamada, Taflan, Çatalçam ve İncesu mevkiinde yer alan yazlıkların mevcut durumlarına dikkati çekti. Söz konusu yazlıkların yol kotundan çok aşağıda yapıldığına işaret eden Başkan Yılmaz “Denize çok yakın yerde konuşlandırılan söz konusu yazlıklar bir süre önce meydana gelen feyezana benzer bir olayla karşı karşıya kalırsa, bu afet oraya ciddi oranda zarar verir ve söz konusu yer tanınmaz hale gelebilir. Yazlıkların 50 cm’lik su basmanları bile yapılmamış durumdadır” dedi.

 

GÜLSAN YOL KOTUNUN ALTINDA

Canik İlçesi’nde yer alan Gülsan Sanayi ile Gazi Mahalleleri'nin yol kotunun çok altında bir şekilde yapılaşmaya açıldığına dikkati çeken Başkan Yusuf Ziya YILMAZ “Önümüzdeki dönemde il genelindeki riskli alanlar belirlenerek bu alanların rehabilite edilmesi ve kentsel dönüşüme tabi tutulması gündeme gelecektir. Büyükşehir Belediyesi olarak bu yönde çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz” diye konuştu.

 


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım