Başkan YILMAZ: "15 Temmuz Bir Katliam, Bir Hain Harekettir"

16 Temmuz 2017 Pazar | Haberler | |

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Samsun’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma etkinliğine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Bana göre 15 Temmuz Türkiye'yi Libya gibi, Suriye gibi sınırları belli olmayan bir ülke haline getirmeye yönelik bir büyük katliam bir büyük hain harekettir." dedi.

Başkan YILMAZ:

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Samsun’da Cumhuriyet Meydanı’nda anma etkinliği düzenlendi. Ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Darbeciler halka hesap verecek" şeklinde sloganlar atarak, Fetullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) lanetledi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, meydanı dolduran vatandaşlara teşekkür etti. 15 Temmuz'un basit bir darbe girişimi, hükümeti devirme girişimi olarak görülmemesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, "Ben 15 Temmuz 2016 saldırısını basit bir ihtilal girişimi, hükümeti, siyasi iktidarı görevinden etmek, Cumhurbaşkanımızı katletmek, Başbakanımızı katletmek ve bizleri katletmekten ibaret bir olay olarak görmüyorum. Bana göre 15 Temmuz 2016, atalarımızdan bize kalmış olan, 1071'den bu yana tırnaklarımızla kurduğumuz genç Cumhuriyeti yok etmeye yönelik, Libya gibi Suriye gibi adı sanı belli olmayan, sınırları belli olamayan bir ülke haline getirmeye yönelik bir büyük katliam bir büyük hain harekettir." diye konuştu.

Programda Kur'an-ı Kerim okundu, Samsun Müftüsü Veysel Çakı tarafından dualar edildi. Sinevizyondan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da halka hitabı canlı izlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinliklere Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Baro Başkanı Kerami Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, ilçe Kaymakamları ve belediye başkanları, askeri ve mülki erkan katıldı.

Başkan YILMAZ:
Başkan YILMAZ:
Başkan YILMAZ:
Başkan YILMAZ:
Başkan YILMAZ:
Başkan YILMAZ:
Başkan YILMAZ:

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım