Canik Yağmur Suyu Hattı 3 Ay Sonra Tamam

2 Temmuz 2012 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Coşkun ÖNCEL, yapımı devam eden Canik ilçesi kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmasının 3 ay sonra tamamlanacağını söyledi.

Canik Yağmur Suyu Hattı 3 Ay Sonra Tamam

Canik İlçesi Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattı Projesi’nin yaklaşık 3 milyon 500 bin TL’ye mal olacağını belirten SASKİ Genel Müdürü Coşkun ÖNCEL, “Bu proje ile Canik’teki bazı cadde ve sokaklarda muhtelif çapta kanalizasyon ve yağmur suyu hattı yenilenecek. Çalışmalarımıza aralıksız olarak devam etmekteyiz” dedi.

 Yapımına 9 ay önce başlanan projeyi 3 ay sonra tamamlamayı hedeflediklerini vurgulayan ÖNCEL, “Canik ilçesi kentin en hızla gelişen, büyüyen ve yapılaşan bir bölgesidir. Bu ilçemizde yapılaşmaya paralel olarak kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının çözümü amacıyla bu proje hayata geçirilmiştir. Proje tamamlandığında bazı bölgelerde yaşanan taşkın ve su baskınlarının da önüne geçilmiş olacaktır” diye konuştu.

 Canik’te yapımı devam eden alt yapı projesi ile İlkadım, Atakum ve Tekkeköy ilçelerinde de kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmalarının da devam ettiğini kaydeden Coşkun ÖNCEL, “Amacımız şehrin alt yapı sorununu ortadan kaldırmaktır. Bunun için projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bu proje de 150, 200, 300 ve 400’lük borular kullanıyoruz. Proje tamamlandığında yaklaşık 15 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı yenilenmiş olacaktır” şeklinde konuştu.

Canik Yağmur Suyu Hattı 3 Ay Sonra Tamam
Canik Yağmur Suyu Hattı 3 Ay Sonra Tamam

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım