Ukraynalılar Samsun’a Hayran Kaldı

22 Haziran 2012 Cuma | Haberler | |

Samsun’da Karadeniz turuna çıkan Ukraynalı öğretmenler, gördükleri güzellikler karşısında hayranlıklarını gizleyemedi.

Ukraynalılar Samsun’a Hayran Kaldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Ukrayna’nın Odessa kenti arasındaki kardeş şehir işbirliğinden sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın davetlisi olarak Samsun’a gelen Odessa Chernomorsky Lisesi öğretmenleri, Samsunum 1 Gemisi ile Karadeniz turuna çıktı. Konuk öğretmenler, gördükleri manzaraya hayran kaldı. Samsun’u çok sevdiklerini ve Türkiye’nin birçok Avrupa ülkesinden çok daha modern olduğunu söyleyen Odessalı öğretmenler, döndüklerinde arkadaşlarına gösterebilmek için bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlk defa geldiği Türkiye’de gördüklerine hayran kalan Sapozhnikov Konstantin, “Harika bir şehir, buraya hayran kaldım. Her şeyin halk için yapılması beni çok şaşırttı. Ukrayna’da böyle bir şeyin olması imkansız. Büyükşehir Belediye Başkanı çok iyi bir insan, onun halk için yaptıkları şaşırtıcı. Burada kocaman sahiller, kocaman parklar var” dedi.

 Karadeniz insanının misafirperverliğini çok beğendiğini söyleyen Alexeenko Zhanna, “Ben birçok Avrupa şehrini gördüm, Samsun onlardan daha iyi bir şehir. İnsanlar çok sıcakkanlı. Burada kendi evimde gibi hissettirdiler beni” diye konuşurken, Belih Oksana, “Şehre hayran kaldım, insanların misafirperverlikleri beni şaşırttı. Dönünce anlatacak çok şey var” şeklinde konuştu.

“Karadeniz” anlamına gelen Chernomorsky Lisesi Müdürü Stoyanov Sergey ise Samsun hakkında şu ifadelerde bulundu: “Samsun çok hoşumuza gitti. Buradaki sahiller ve parklar çok güzel. Samsun halkının da böyle imkanlarının olması çok sevindirici. Buradaki sıcak karşılama bizi çok memnun etti. Odessa’da uzun süre anlatacağımız hatıralarımız oldu burada.”


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım