Çevreye Saygı, Gelecek Nesillere Karşı Borcumuz

11 Haziran 2012 Pazartesi | Haberler | |

Çevre ve Şehircilik Samsun İl Müdürlüğü Heyeti, '5 Haziran Dünya Çevre Günü' münasebetiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ı ziyaret etti.

Çevreye Saygı, Gelecek Nesillere Karşı Borcumuz

Çevre ve Şehircilik Samsun İl Müdür Vekili Sedat KURNAZ, İl Müdür Yardımcıları Tevrat KİSPER ile Hülya TÜRMEN ve Çevre Yönetim Şube Müdürü Mesut YILMAZ’ın katıldığı ziyarette Samsun ve çevre konuşuldu.

 Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili KURNAZ, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ın çevre konularında her zaman çok duyarlı bir insan olduğunu söyleyerek, “Dünya Çevre Günü’nden bir gün önce temeli atılan İleri Biyolojik Su Arıtma Tesisi bunun en büyük göstergesi. Bu gerçekten çok büyük bir çevre projesi ve bunun gibi birçok çevre projesine imza attı. Kendisine bu duyarlılığı için teşekkür ederim” dedi.

 Başkan Yusuf Ziya YILMAZ ise çevreye karşı gösterilen duyarlılık ve saygının gelecek nesillere karşı borçları olduğunu ifade ederek, “Çevre ile ilgili projeleri her zaman önemsedim ve ayrı bir yere koydum. Biz şu anki çevremizin geçici kullanıcılarıyız. Temiz ve sağlıklı bir çevreyi oluşturmak, korumak ve geliştirmek yerel yönetimler olarak bizim en önemli görev ve önceliklerimizden. Temeli atılan ‘İleri Biyolojik Atık Su Arıtma’ projemiz bu nedenle beni çok heyecanlandırıyor. Tertemiz, billur gibi suyu olan mavi bayraklı bir denizi bu kentin insanları hak ediyor. Bu vesileyle tüm hemşerilerimin de 5 Haziran Dünya Çevre Günlerini kutluyorum” diye konuştu.

Çevreye Saygı, Gelecek Nesillere Karşı Borcumuz

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım