Rus Heyetten Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’a Ziyaret

31 Mayıs 2012 Perşembe | Haberler | |

Rusya’dan gelen iş adamları heyeti, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ'ı makamında ziyaret etti.

Rus Heyetten Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’a Ziyaret

Türk-Rus İş Konseyi Toplantısı için Samsun'a gelen Moskova, Krasnodar ve Novorossisk illeri iş adamlarından oluşan heyet, TR83 illeri olan Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat bölgelerine yatırım imkanlarını tanımaları ve ticaretin artırılması için Yelken Kulüp’te toplantı yapacaklar. Toplantı nedeniyle Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ'ı makamında ziyaret eden heyet, Başkan Yusuf Ziya YILMAZ 'a Türk-Rus Konseyi toplantısı ve gelişmeler hakkında bilgiler verdiler.

 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun ile Rusya'nın Novorossisk şehri arasındaki kardeş şehir protokolünün ardından iki şehir arasında dostlukların giderek iyileştiğini söyledi.

Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, “Birbirimizi tanımakta ve işbirliği kurmak konusunda çok geç kaldığımızı şimdi daha iyi anlıyorum. Ama inanıyorum ki, bu açığı çok hızlı bir şekilde kapatacağız. Benim halkım hemen karşı kıyısındaki Novorossisk kardeşlerimizle ilişkilerini geliştirmemizi çok istediler. Biz de onların adına sizinle birlikteyiz" dedi. Konuşmaların ardından Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, Rusya heyetine çeşitli hediyeler verdi.

Rus Heyetten Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’a Ziyaret
Rus Heyetten Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’a Ziyaret

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım