Saski’den Atakum’a 5.5 Milyon Liralık Alt Yapı

30 Mayıs 2012 Çarşamba | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Coşkun Öncel, Atakum ilçesinin alt yapı sorununa neşter vurmak için, Kanalizasyon ve Yağmursuyu Hattı Projesi’ne başlandığını söyledi.

Saski’den Atakum’a 5.5 Milyon Liralık Alt Yapı

   Atakum İlçesi Kanalizasyon ve Yağmursuyu Hattı Projesi’nin yaklaşık 5 milyon 500 bin TL’ye mal olacağını belirten SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel, “Bu proje ile Atakum’daki cadde ve sokaklarda muhtelif çapta kanalizasyon ve yağmursuyu hattı yenilenecek. Çalışmalarımıza tüm hızıyla devam etmekteyiz” dedi.  

    Proje ile Atakum ilçesinin bazı bölgelerinde şiddetli yağışlarda su baskınlarının önüne geçilmesinin amaçlandığına dikkat çeken Öncel, “Atakum ilçesi Samsun’un hızla gelişen ve yapılaşan bir yöresidir. Bu ilçemizde yapılaşmaya paralel olarak kanalizasyon ve yağmur suyunun çözümü amacıyla proje hayata geçirilmiştir. Bu dev proje tamamlandığında Atakum ilçesinde şiddetli yağışlarda, bazı bölgelerde yaşanan su baskınlarının da önüne geçilmiş olacaktır” diye konuştu.  

    Bu proje ile birlikte İlkadım, Canik ve Tekkeköy ilçelerinde de kanalizasyon ve yağmursuyu hattı inşaatı çalışmalarının da devam ettiğini kaydeden Coşkun Öncel, şunları söyledi: “Kentin alt yapı sorununu ortadan kaldırmak için, inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Samsun’u Avrupa standartlarına uygun alt yapıya kavuşturmak için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız.” Öte yandan Öncel, bu projede 300, 400, 600, bin ve bin 200’lük borular kullanıldığını ve projenin 2013 yılı Ekim ayı içersinde tamamlanmasının hedeflendiğini sözlerine ekledi.

Saski’den Atakum’a 5.5 Milyon Liralık Alt Yapı
Saski’den Atakum’a 5.5 Milyon Liralık Alt Yapı
Saski’den Atakum’a 5.5 Milyon Liralık Alt Yapı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım