Öğrenci Ve Velilerin Karadeniz Keyfi

29 Mayıs 2012 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ‘100 Öğrenci 100 Veli Projesi’ kapsamında Samsunum 1 gemisi ile Karadeniz’e açılan Samsunlu öğrenci ve veliler gönüllerince eğlendi.

Öğrenci Ve Velilerin Karadeniz Keyfi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ın talimatıyla hazırlanan “100 Öğrenci 100 Veli Projesi” kapsamında Samsun’un iç ve yüksek kesimlerinde bulunan köylerde ikamet eden öğrenci ve velilerin hem Samsun’un güzelliklerini görmeleri hem de Samsunum 1 gemisi ile Karadeniz gezisi yapmaları amaçlanıyor. Proje kapsamında Teknepınar İlköğretim Okulu öğrencileri ve velileri ile İmamlar Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri ve velileri Samsunum 1 gemisi’nde misafir edildi.

 Köylerinden Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerle alınan öğrenci ve veliler, ilk önce Samsun’un doğal güzellikleri, hayvanat bahçesi ve parklarını gezdi. Gemiye gelen öğrenciler ve velileri, gemide yedikleri öğle yemeğinin ardından Karadeniz’e açıldı. Birçoğu ilk defa gemiye binen öğrenciler ve aileleri gönüllerince eğlenirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ da öğrenci ve velilerine eşlik etti.

 Düzenlenen bu gezi sayesinde öğrencilerin ve velilerin denizi görme ve gemiye binme fırsatını yakaladıklarını söyleyen Teknepınar İlköğretim Okulu Müdürü Levent KARAMAN, “Denizi göremeyen, gemiye binme imkânı olmayan, Samsun’un güzelliklerini gezemeyen, büyük şehri görme imkânı olmayan öğrencilerimizi ve ailelerini bu imkânlardan faydalanmaları için Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ın davetlisi olarak bu geziyi düzenledik. Bu gezi sayesinde bu imkânlardan faydalanamayan, köylerde yaşayan özellikle anneler, nineler bu imkânlardan faydalandılar” dedi.

 Öğrenciler ve velileri ile bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, “Öğrenciler ve velilerle birlikte bir gemi gezisi yaptık. Öğretmenler ve muhtarlarda bizimle. Sahil kentlerinde yaşadığı halde hayatı boyunca bir deniz taşıtına binmeyen birçok insanımız var. Bu denizi az kullanan bir toplum olduğumuzdan da olduğu gibi gelir seviyesiyle de ilgili bir şey. İstanbul’a gidince insanlar mecburen bir deniz taşıtını kullanıyor ama bizim gibi Anadolu’nun kentlerindeki insanlar, Karadeniz sahilindeki insanlar da dahil denizden istifade etmek, denizi kullanmak gibi bir paylaşımı hep geciktirebiliyorlar, onu erkene almaya çalışıyoruz. Çocuklarımızı ve velilerini birlikte denizde gemi ile gezdiriyoruz. Bu son derece sevimli, onlara da yaşama coşkusu veren, hayatlarında hiç unutulmayacak bir gün olarak hatıralarında yer edinecek bir olay” diye konuştu.

 Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, gemi seyahati sonrasında öğrencileri ve velileri otobüsleri ile yeniden evlerine uğurladı.

Öğrenci Ve Velilerin Karadeniz Keyfi
Öğrenci Ve Velilerin Karadeniz Keyfi
Öğrenci Ve Velilerin Karadeniz Keyfi
Öğrenci Ve Velilerin Karadeniz Keyfi
Öğrenci Ve Velilerin Karadeniz Keyfi
Öğrenci Ve Velilerin Karadeniz Keyfi
Öğrenci Ve Velilerin Karadeniz Keyfi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım