Modern Barınak Bitmeden Hayvanlar Yerleşti

17 Nisan 2012 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan 'Modern Hayvan Barınağı' henüz tamamlanmadan sokak köpekleri tarafından kullanılmaya başlandı.

Modern Barınak Bitmeden Hayvanlar Yerleşti

Hayvanseverler, İlkadım ilçesi sınırları içerisinde Çatkaya mevkiinde 150 dönüm arazi içine kurulacak Türkiye’nin en büyük ve en modern hayvan barınaklarından birisi olacak Büyükşehir Belediyesi Modern Hayvan Barınağı’nın tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyor.
 
Çevre düzenlemesi devam eden ve köpeklerin kalacağı kulübelerin kurulmaya başlandığı barınak hayvanların her türlü ihtiyacını karşılacak şekilde yapılıyor. Barınağın yapımı büyük bir hızla devam ederken civardaki sokak köpekleri ve onların yavruları da şimdiden barınağı sahiplenmeye ve kulübelerde kalmaya başladı. Bu durum belediye çalışanlarını ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı sevindirdi.
 
Türkiye'nin bütün şehirlerinde sokak hayvanlarının problem olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, "Hayvanlar, bilinçsiz ve zavallı canlılardır. Sığınacak yer bulamazlar. Tekkeköy ilçesi Kutlukent semtinde 3 bin metrekarelik bir alanda yer alan hayvan barınağında hayvanları kısırlaştırma ve tedavilerini yapıyorduk. Ama yerimiz dar olduğu için çoğu hayvanlarımızı geri salıyorduk. Şimdi buradan müjdesini veriyorum. O rman İşletme'den tahsis ettiğimiz şehrin güneyinde bulunan Gürgen Dağı mevkiine 150 dönüm büyük bir alanı barınak olarak tahsis ettik. Bu 150 dönüm arazi üzerine, güçten düşmüş ve özürlü hayvanların bakım sahası, kısırlaşmış veya kısırlaşma işlemlerinin yapılacağı bakım sahası, sahipsiz yılkı atlar için bakım sahası, saldırgan hayvanlar bakım sahası, anneli-yavrulu kedi bakım sahası, köpek bakım sahası, 6 aydan büyük yavruların bakım sahası ve hayvan mezarlığı gibi birçok bakım sahaları yapılacak. Barınakta çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Kulübeler hazırlandı şuan çevre düzenlemesi yapılıyor." dedi.

Modern Barınak Bitmeden Hayvanlar Yerleşti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım