Engelli Gencin Duygulandıran Azmi

30 Mart 2012 Cuma | Haberler | |

Samsun’da 1 aylıkken geçirdiği menenjit sonrası tekerlekli sandalyeye mahkum olan ve vücudunun az bir bölümünü kullanabilen Vahit Sonay Yazgan, başından geçenleri yazdığı kitabını Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a armağan etti.

Engelli Gencin Duygulandıran AzmiBaşına gelen tüm zorluklara rağmen yaşam azmini yitirmeyen ve hayata tutunan Vahit, annesi Bedriye Yazgan ile geldiği Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ın konuğu oldu. Annesi aracılığıyla derdini anlatabilen Vahit Yazgan, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a kendi imzaladığı kitabı verirken duygulu anlar yaşandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, “Vahit’in azmi tüm engelliler için bir örnek. Biz belediye olarak o ve onun gibi özürlü vatandaşlarımızın hayatlarını bir nebze olsun rahatlatmak, onlara ve ailelerine biraz olsun nefes aldırmak için çok büyük çabalar sarf ediyoruz. Onların hakları olan yaşam kalitesinin artırılması ve toplumsal hayata daha fazla katılımlarının sağlanması en büyük amacımız” dedi.
Tekerlekli sandalyeye mahkum tüm engelli Samsunlular için özel araçlar yaptırıldığını ve bu araçların sadece bir telefonla hizmete hazır olduğunu hatırlatan Yılmaz, “Siz yeter ki bir telefon açın. Geleceğiz sizi evinizden alıp özel donanımlı araçlarımızla Samsun’da gezdireceğiz. Yemek ve çay ikram ettikten sonra yine evinize bırakacağız. Gezmek, görmek sizlerinde hakkı. Lütfen bize ulaşın ki sizlere bu hizmeti verebilelim” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi’nin evde bakım hizmetini de hatırlatan Yılmaz, “Birkaç senedir yüzlerce ihtiyacı olan yaşlı ya da özürlü vatandaşın evlerine kadar gidip temizlik, sağlık, bakım gibi hizmetlerini veriyoruz. Bu bizim bu insanlara borcumuz ve ne kadar ihtiyacı olan insan bu hizmetten yararlanırsa bu bizi o kadar mutlu ediyor” şeklinde konuştu.
Engelli Gencin Duygulandıran Azmi
Engelli Gencin Duygulandıran Azmi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım