Türkiye Belediyeler Birliği Toplantısı

14 Mart 2012 Çarşamba | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Samsun, son on yılında sadece Karadeniz'in değil ülkemizin parlayan yıldızı haline gelmiştir. Kentsel altyapısını tamamlamıştır ve Türkiye'nin en yaşanabilir kentleri sıralamasında ilk sıralarda gelmektedir, dedi.

Türkiye Belediyeler Birliği Toplantısı

   Türkiye Belediyeler Birliği toplantısı, Altınpark Belediye Evi'nde gerçekleştirildi. Belediyeler Birliği Toplantısı'ndan önce açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, birçok şehirden gelen belediye başkanlarıyla toplantı yapacaklarını belirterek, "Diğer şehirlerden gelen belediye başkanlarıyla Kadir TOPBAŞ'ın başkanlığını yaptığı, Büyükşehir Belediyelerinin genelini, ilçelerin hepsini kapsayan yeni düzenlemeleri ele alacağız. Hazırlıkların ölçeklerini, getirisini, götürüsünü değerlendiriyoruz. Buna benzer istişare toplantılarında görüşüyoruz. Melih GÖKÇEK'in ev sahipliğinde bir araya geldik" dedi. Başbakan ERDOĞAN'ın belediyeciliğe verdiği öneme dikkat çeken Başkan YILMAZ, şöyle konuştu: "Ülkemizin şehirlerinde belediyecilik olarak güzel başarı öyküleri var. Bu öykülerin ilçelerimize de yayılması gerekiyor. Ülkemizin ilçelerinde de mutlaka başarı öyküleri var ama büyükşehir ölçeklerinde oluşmuş olan dünyaya örnek olabilecek başarı öyküleri var. Bunlar büyükşehir sınırlarında kalmasın. Anadolu coğrafyasına yayalım. Türkiye'nin kırsalında yol, su, arıtma tesisleri konusunda eksiklik var. Belediyelerde
birikmiş bilgi birikimiyle beraber genişletelim ve Türkiye coğrafyasının tümünü kapsatacak hale getirelim diyoruz."
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Samsun'un son 10 yılda sadece Karadeniz'in değil, Türkiye'nin parlayan yıldızı olduğunu ve her yönden altyapı problemlerini çözdüğünü ifade etti ve "Samsun'un 60- 80 yılları arasında aldığı göçten dolayı güvenlik tedbiri almaya müsait olmayan kötü kentsel doku kısımları var. İyileştirmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'yla görüşüyoruz" dedi.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım