Samsunlu Kadınlar Günlerini Eğlenerek Kutladı

9 Mart 2012 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı Çözüm Merkezi tarafından organize edilen ve yaklaşık 700 Samsunlu bayanı ve bayan mahalle muhtarlarını bir araya getiren organizasyonda kadınlar hem eğlendi hem de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Samsunlu Kadınlar Günlerini Eğlenerek Kutladı

   Anakent Sosyal Tesisleri'ndeki organizasyonda bir konuşma yaparak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün ilk çıkış hikayesini paylaşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlandığını belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti'nin odak noktasında yer alan kadınlarımız, üstlendikleri misyonu yaşatma görevini ülkenin yaşadığı problemlerin birinci derecede muhatabı olmalarına rağmen hiçbir fedakarlıktan çekinmeden yerine getirmiş; modern ve çağdaş Türkiye'nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır. Analarımız, bacılarımız hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımız bizim için her şeyden daha değerli. Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum. İslam alemi için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır" diye konuştu.
   Kadınların yaptıkları birçok işi erkeklere nazaran daha özverili, içten, gönüllerini koyarak yaptıklarını belirten Başkan Yılmaz, "Keşke erkeklerde bazı konularda sizler kadar duyarlı ve içten olabilse. İnanın o zaman bu dünya çok daha yaşanılır bir yer olur" dedi.
Organizasyona katılan bayan muhtarlarla birlikte "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" için hazırlanan pastayı da kesen Yılmaz daha sonra kadınlarla bol bol sohbet etti ve dertlerini dinledi.
  Samsun'un her tarafından gelen yaklaşık 700 bayan yemekten sonra canlı müzik eşliğinde eğlenerek hem stres attı hem de kendilerine ithaf edilen bu anlamlı günü kutladı.

Samsunlu Kadınlar Günlerini Eğlenerek Kutladı
Samsunlu Kadınlar Günlerini Eğlenerek Kutladı
Samsunlu Kadınlar Günlerini Eğlenerek Kutladı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım