Parkomatlarda Ceza Uygulamasına Başlandı

6 Mart 2012 Salı | Haberler | |

Şehrimiz Samsun'un cadde ve bulvarlarında bulunan parkomatlarda 5 Mart Pazartesi günü itibariyle idari para ceza uygulamasına başlanmıştır.

Parkomatlarda Ceza Uygulamasına Başlandı

   Bir süre önce Samsun'un en yoğun trafiğine sahip olan cadde ve bulvarlarda trafik akışının daha düzenli hale gelmesi, uzun süreli park işgalini önleyerek daha fazla sürücünün kısa süreli park yapmasının sağlanması ve dolaylı olarak uygulama yapılan yerlerdeki esnafların ticari faaliyetlerine katkı sağlamak gibi amaçlarla başlayan parkomatta 5 Mart Pazartesi günü itibariyle idari para ceza uygulamasına başlanmıştır.
   Şu ana kadar sürücülerin bilgilendirilmesi ve uyarılması ile devam eden uygulamada artık kuralları yerine getirmeyen sürücüler ceza ödemek zorunda kalacaktır. Buna göre; Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilinde kent merkezinde cadde, bulvar ve sokaklar üzerinde parkomat makineleri ile otopark işletilmesi hakkındaki yönetmeliğin, "Otopark Ücretleri ve Cezalar" başlıklı 7. maddesi uyarınca; hiçbir ücret ödemeden ve ikazlara aldırış etmeden araç park eden sürücüler, 82 TL idari para cezası; ücretli park alanına park eden ve belirli bir süre için fiş alan ancak süresini geçiren ve yeni fiş almayan sürücüler ise 48 TL idari para cezası ödemek zorunda kalacaktır.
   Para cezası alan sürücüler, ceza makbuzlarıyla birlikte Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'na müracaat ederek cezalarını ödeyebilecektir. Bu cezalar ilk 15 gün içerisinde ödenirse yüzde 25 indirimli olarak tahsil edilecek.

 

 

Parkomatlarda Ceza Uygulamasına Başlandı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım