Başkan Yılmaz, Yalta'da Samsun'u Tanıttı

5 Mart 2012 Pazartesi | Haberler | |

Ukrayna'nın turizm şehri Yalta'da düzenlenen Karadeniz Bölgesi Turizminin Geliştirilmesi için İşbirliği Forumu'na konuşmacı olarak davet edilen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaptığı konuşmada turizmin geliştirilmesi için alt yapı ve çevresel yaklaşımları anlatarak, Samsun'u tanıttı.

Başkan Yılmaz, Yalta'da Samsun'u Tanıttı

Yalta'da düzenlenen foruma, Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'ın yanı sıra Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özarslan, Ukrayna Başkan Yardımcısı Boris Kolisnikov, Kırım Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Anatoly Mogilev, Varna, Köstence, Yalta, Kerch, Odessa, Feodosiya, Batum, Boti Belediye Başkanları ve 60 tur operatörü katıldı.
Başkan Yılmaz ingilizce olarak yaptığı ve görsel aktörlerle desteklediği konuşmasında, Samsun'un turizmini canlandıracak alt yapı ve çevre projelerinden bahsettikten sonra Samsun'un turizm potansiyelini, kültür varlıklarını ve sosyal hayatını anlattı. Karadeniz Bölgesi'nde turizmin gelişmesi konusunda en önemli destinasyonlardan birinin Samsun olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, ilişkilerin ve turizmin geliştirilmesi açısından uluslararası ilişkilerin mutlaka önemsenmesi ve bu konuda adımlar atılması
gerektiğine vurgu yaparak, özellikle kardeş şehir ilişkileri ve ikili işbirliği sözleşmeleri ile bunun üstesinden gelinebileceğine değindi. Yılmaz konuşmasının sonunda foruma katılan Karadeniz Bölgesi liman şehirleri belediye başkanların Samsun'a davet etti.
Forum'da basının sorularını da yanıtlayan Başkan Yılmaz, ilk etapta Samsun-Yalta arasında Feribot seferlerinin başlatılması için çalıştıklarını, bu konuda bakanlığın da desteklerini aldıklarını belirterek, çok büyük bir aksilik olmaması halinde Haziran ayı içerisinde yaz süresince bu seferlerin başlatılabileceği müjdesini verdi.
Başkan Yılmaz Yalta'da bazı ikili temaslarda da bulunduğu gibi, Bahçesaray ve Simperefol'de Kırım Tatarları Milli Meclisi'ni de ziyaret etti.

Başkan Yılmaz, Yalta'da Samsun'u Tanıttı
Başkan Yılmaz, Yalta'da Samsun'u Tanıttı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım