Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, İstişare Toplantısını Değerlendirdi

23 Şubat 2012 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, istişare toplantılarında bilgi paylaşımının son derece verimli olduğunu söyledi.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, İstişare Toplantısını Değerlendirdi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kayseri'de AK Partili büyükşehir belediye başkanlarının istişare toplantısına katıldı. Yılmaz, toplantıyla ilgili değerlendirmesinde, "Büyükşehir belediyeleri arasında 2,5 ayda şehirlerimizde bir araya gelip o kentte yapılan projeleri değerlendiriyoruz. Bunlardan birini gerçekleştirdiğimiz Kayseri'deki toplantı son derece faydalı oldu. Belediyecilik hizmetleri hususunda ülkede çok güzel çalışmalar var. Bilgi paylaşımı konusunda yararlanıyoruz. Avrupa, bizim ülkemizdeki büyükşehirlerden örnek almaya başladı" dedi.
Raylı sistem çalışmaları hususunda Kayseri ile ortak bir proje yürüttüklerini hatırlatan Başkan Yılmaz, "Her iki şehrin raylı sistem çalışması birbirinin fotokopisi gibi. Çok güzel bir çalışma oldu. Çeşitli takaslarla yeni projeler üretme tatbikatlarımız olacak. Örneğin Kayseri'de eski stadın arsası satılarak yerine başka bir alana modern bir stad ve başka tesisler kazandırıldı. Bir atıl kapasite, dinamik kapasitelere dönüştü. Buna benzer çalışmalarımız Samsun'da da var. Fuar kongresi yapıyoruz. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığının belli bir oranda katkı koyduğumuz projede de 7 bin 500 kişilik spor salonu işi yapıyoruz. TOKİ ile yürüttüğümüz projelerin yanı sıra Samsun'da sahil projesi var. Şehri denizle kucaklaştırmak, sahille kucaklaştırmak gibi çalışmalarımız var. Büyükşehir belediye başkanları ile tecrübe ve bilgi paylaşımı son derece yararlı oluyor. Bunu devam ettireceğiz" şeklinde konuştu.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, İstişare Toplantısını Değerlendirdi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım