Büyükşehir Belediye Başkanları Kayseri'de Buluştu

23 Şubat 2012 Perşembe | Haberler | |

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, geleneksel hale getirdikleri ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2012 yılının ilk Büyükşehir Belediye Başkanları İstişare Toplantısı'na katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanları Kayseri'de Buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılan Büyükşehir Belediyeleri istişare toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere metropol ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Büyükşehir Belediye Başkanları İstişare Toplantısı'nın amaçları hakkında bilgiler verdi. Tanrıverdi, “AK Partili belediyeler Türkiye'nin yüz akıdır. 1994'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken yaptığı çalışmalarla ve ortaya koyduğu projelerle herkesin gönlünde yer bulan Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çığır açtığı yeni belediyecilik anlayışı, adeta bir okul olmuş ve tüm belediye başkanlarımıza örnek olmuştur. Türkiye hizmetin, çalışmanın ne olduğunu AK Parti'yle görmüştür" dedi.
Bir şehrin temel ihtiyaçlarının yanı sıra o şehrin içinde yaşayan insanların sosyal ihtiyaçlarını gideren, refah seviyesini yukarı çeken politikalar geliştirdiklerini belirten Tanrıverdi, "Başbakanımızın da ifade ettiği gibi hizmet önemli ama halkın gönlünü kazanmak daha önemlidir. Biz de bunun için çalışıyoruz. Başarılı çalışmalarımız yurtiçinde vatandaşlarımızın yerel seçimlerde bizi tercih etmesiyle taçlanırken, yurtdışında da belediye başkanlarımız birçok ödül kazanıyor" diye konuştu.
Ev sahibi Başkan Özhaseki ise, "Bu toplantılarda Büyükşehir Belediyelerinin hayata geçirdikleri ve gerçekleştirmeyi planladıkları projeler ile şehrin sorunları masaya yatırılıyor" dedi.
Konuşmasının sonunda Kayseri'de gerçekleştirilen İstişare Toplantısı'nın sonuçlarının rapor olarak Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacağını ifade eden Başkan Özhaseki, Kayseri'ye gelen Büyükşehir Belediye Başkanlarına teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanları Kayseri'de Buluştu
Büyükşehir Belediye Başkanları Kayseri'de Buluştu

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım