Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı Başladı

6 Şubat 2012 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Coşkun Öncel, Samsun Doğu İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ve Derin Deniz Deşarjı Projesi'nin start aldığını söyledi.

Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı Başladı

   Projenin 28 milyon 500 bin auro bedele ihale edildiğini belirten SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel, "Proje yaklaşık 3 yıl içinde tamamlanacak. Proje bitirildiğinde Samsun denizi daha temiz bir sahil kentine kavuşmuş olacaktır. Samsun Doğu İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ve Derin Deniz Deşarjı Projesi'nin tasarımı, yapım işi ve 3 yıl süreyle işletme hizmetleri ihalesi işinin sözleşmesi 10 Ekim 2011 tarihinde Pwt Wasser-Und Assertechnik Gmbt, Alke İnşaat Ticaret A.Ş. ve Alkataş İnşaat ve Taahhüt A.Ş. iş ortaklığı ile protokol imzalanmış ve 26 Ekim 2011 tarihinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır" dedi.
Karadeniz Bölgesi'nin en büyük Atıksu Arıtma Tesisi ve Derin Deniz Deşarjı Projesi özelliğini taşımakta olduğunu kaydeden Öncel, "Atıksu Arıtma Tesisi Projesi 3 yıl içinde tamamlanacak ve işletmeye açılacaktır. Proje Tekkeköy İlçesi Organize Sanayi Bölgesi sahil kesiminde inşa edilmektedir. İş kapsamında fonksiyonel tasarım çalışmaları devam etmektedir. Günlük 105 bin metre küp debi su (atık su) arıtıldıktan sonra bin 600'luk boru ile yaklaşık 3 bin metre açık denize deşarj edilecektir" diye konuştu.
   Proje, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel, SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Kamil Demircioğlu ve firma yetkililerinin de katılımları ile Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı'nda 10 Ekim 2011 tarihinde düzenlenen tören ile ihalenin protokolü imzalanmıştı.

Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı Başladı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım