Gençlik Ve Spor Bakanı Kılıç: 'yiğidin Geride Bıraktığı Değer, Eserleridir'

6 Şubat 2012 Pazartesi | Haberler | |

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 'Yiğidin geride bıraktığı değer, eserleridir. Bizler gerek hükümet gerekle hükümete bağlı birimler olarak bıraktığımız eserlerle övünmenin gayreti içindeyiz.' dedi.

Gençlik Ve Spor Bakanı Kılıç: 'yiğidin Geride Bıraktığı Değer, Eserleridir'

   Bakan Suat KILIÇ, Samsun'da bakanlığıyla ilgili yatırımları denetledi. Beraberinde Vali Hüseyin AKSOY, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ile birlikte 7 bin 500 kişilik Samsun Spor Salonu inşaatını inceleyen Bakan Suat KILIÇ, Samsun'a yapılan yatırımlarla ilgili açkılamalarda bulundu. Yakın zamanda temelini attıkları inşaatları denetlemeye çıktıklarını belirten Kılıç, "7 bin 500 kişilik Samsun Spor Salonu'nun temelini atalı aylar oldu. Temelini attığımız günden bugüne bakarsanız, Türk müteahhitlik sektörünün olağanüstü bir işe imza attığını görürsünüz. Ocak ayı geride kaldı. Hedefimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerine kadar bu salon inşaatını tamamlayıp, Samsun'a kazandırmaktır." dedi.

STADYUM SAMSUN
   Şu an sadece salon inşaatını değil, hemen yanındaki Samsun Fuar ve Kongre Merkezi inşaatını da denetlediklerini vurgulayan Bakan Suat KILIÇ, "Bu bölge aynı zamanda Stadyum Samsun'un da inşa edileceği bölgedir. Stadyum Samsun'un proje çizim çalışmalarına şu an devam etmekteyiz. Proje çalışması biter bitmez tahmin ediyorum mart ayı içinde Stadyum Samsun'un Başbakanlık Toplu Kontu İdaresi (TOKİ) tarafından ihalesi yapılacak. Dolayısıyla bu bölge, Karadeniz Bölgesi'nin en büyük spor salonunu, tek fuar ve kongre merkezini, en modern stadyumunu bünyesinde barındıran bir bölge haline gelmiş olacak.Yiğidin geride bıraktığı değer, eserleridir. Bizler gerek hükümet gerekle hükümete bağlı birimler olarak bıraktığımız eserlerle övünmenin gayreti içindeyiz" diye konuştu.

250 MİLYON LİRALIK BİR YATIRIM
   Burada yapılacak spor solunu, stadyum, fuar ve kongre merkezi, bunların sosyal donatıları bir arada değerlendirildiğinde yaklaşık maliyetinin 250 milyon liralık bir yatırım olduğuna dikkat çeken Bakan Kılıç, "Bu, büyük bir ekonomik değerdir. Samsun'un rengi değişmektedir, silueti değişmektedir. Samsun mimarlık çağının, ustalık dönemimizin en modern ve en prestijli eserlerine tanıklık etmektedir. Yatırımlar ile Tekkeköy, 'Tekkekent' oluyor" şeklinde konuştu.

OLİMPİK  YÜZME HAVUZU
   Geçen gelişlerinde OMÜ Atakum Kampüsü sahilinde 2 bin 222 kişilik spor salonunun temelini attıklarını hatırlatan Bakan Suat KILIÇ, yeni projelerin müjdesini verdi. Birkaç ay içinde yeni bir projenin daha ihalesini yapacaklarını açıklayan Kılıç, şöyle devam etti:
"Yaşardoğu Yetiştirme Yurdu'nun ana yol cephesindeki arsada olimpik bir yüzme havuzunu ihale edeceğiz. Kısa bir sürede inşaatına başlayıp bu havuzu da Samsun'a kazandıracağız. Bununla da yetinmiyoruz. Samsun'a üç yeni gençlik merkezi yapımını yatırım programına koyduk. Ve her üçünün de ihalesinin yapılması için gereken parayı işler yerinden yapılsın düşüncesiyle Samsun Valiliği kullanımına tahsis ettik. Gençlik merkezlerini Samsun, Bafra ve Çarşamba ilçelerine kuracağız. İhaleyi takiben hemen inşaata başlayacağız. Bu önemli adımı, Samsun kamuoyunun fark etmesini yürekten gönülden arzu ediyorum. Bütün bu yatırımlarda Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın yakın katkısını görmekteyiz. Kendilerine teşekkür ediyoruz."

Gençlik Ve Spor Bakanı Kılıç: 'yiğidin Geride Bıraktığı Değer, Eserleridir'

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım