Büyükşehir Belediyesi, Engelleri Kaldırıyor

20 Ocak 2012 Cuma | Haberler | |

Bir engellinin '1 yıldır gün yüzü görmedim' demesinden etkilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, 'engellilere özel ulaşım hizmeti'ni devreye soktu.

Büyükşehir Belediyesi, Engelleri Kaldırıyor

   Samsun Büyükşehir Belediyesi, hastalık ve yaşlılık yüzünden fiziksel engeli, tekerlekli sandalyeye, yatağa ve evine mahkum olan hastalara taşıma aracı ile hizmet vermeye başladı. Bir telefonla evlerinden alınacak engelliler, işlerinin ardından yeniden evlerine bırakılacak.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Sevgi Kafe'de yaptığı basın toplantısında aracı tanıttı.
   Başkan Yusuf Ziya YILMAZ yaptığı konuşmada, "Çeşitli nedenlerle tekerlekli sandalyeye bağlı olan birçok insanımız bulunmakta. Bu insanlarımızın aileleri hastalarını hastaneye muayeneye götürmek için tekerlekli sandalye ile birlikte bir otomobile bindirmeleri çok zor. Ben bir hasta ziyaretine gittiğimde hasta yakını bana tekerlekli sandalyeye mahkum olan hastasının '1 yıldır gün yüzü görmediğini' söylemesi beni etkiledi ve böyle bir araç projesi geliştirmemize neden oldu" dedi.
   Samsun'un Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri olduğunu belirten Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, şöyle devam etti: "Hastalarımız bunu sadece mecbur olduğu zamanlar dışında, dışarıda çay içmek veya hava almak için de bizi aradıklarında onları gezdirebiliriz. Bu mütevazi bir araç ama içinde yüklü olduğu anlam büyüktür. Araç içerİsinde 4 tane engellimizi alabilecek hacim var. Aynı anda 4'ten fazla talep olursa ikinci bir aracı da organize etmemek içten bile değil. Bu aracı insanlarımız sever ve yararlanır. Biz de bunun hayır duasını alırız. Sosyal belediyecilikte Türkiye'miz çok doludizgin gidiyor. Ülkemizde çok güzel şeyler oluyor" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi, Engelleri Kaldırıyor
Büyükşehir Belediyesi, Engelleri Kaldırıyor
Büyükşehir Belediyesi, Engelleri Kaldırıyor

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım