Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'dan Van'a Sevgi Eli

20 Ocak 2012 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Van depreminden sonra kardeş köy olarak seçilen 4 köyü ziyaret ederek depremzedelerle buluştu.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'dan Van'a Sevgi Eli

    Van depreminde büyük zarar gören ve mevcut evlerin yaklaşık yüzde 90'ının yıkıldığı 4 kardeş köye Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, sevgi elini uzattı. Van merkez ilçeye bağlı Gülsünler, Otluca, Hıdır ve Özkaynak köylerini SASKİ Genel Müdürü Coşkun ÖNCEL ile birlikte ziyaret eden ve incelemelerde bulunan Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, köy muhtarlarından bilgi aldı.
    AK Parti Van Merkez İlçe Başkanı Abdulhalim KARABIYIK ve AK Parti Çatak İlçe Başkanı Cemal HAZAR'ın da katıldığı ziyaretlerde köylülerle bir araya gelen Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, konteynerler içinde yaşam mücadelesi veren kardeş köylerin sakinlerine Samsun halkı olarak her türlü desteği vereceklerini söyledi.

"YÜKSEK GÖNÜLLÜ İNSANLAR"
    Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Van depreminin belki tek olumlu yanının tüm Türkiye'nin bu tip felaketlerde birbiri ile kenetlenmesi ve yaşanan acıları hep birlikte kucaklaması olduğunu ifade ederek, "O kadar yüce gönüllü insanlarımız var ki bu büyük acıyı hafifletmek için tam bir yardım ve sevgi köprüsü oluşturuyorlar. Samsun kentinin kardeş köyleri olarak bağrına bastığı ve ziyaret ettiğimiz köylerdeki insanlarımız da o kadar yüksek gönüllü ki 'bir şeye ihtiyacınız var mı' diye sorduğumuzda 'sevginizi ve ilginizi eksik etmeyin' yeter diyebiliyorlar. İşte bu duygular bizi bütünleştiriyor ve bir nebze de olsa acılarımızı törpülüyor" diye konuştu.

"YARDIMLAR VAN'DAN TEDARİK EDİLSİN"
    Büyük depremden sonra Van'ın ekonomik olarak büyük zarar gördüğünü ve birçok esnafın işyerlerini kapatarak başka illere göç ettiğini belirten Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, "Türkiye'nin dört bir yanından TIR'larla, kamyonlarla yiyecek, giysi, ısınma cihazları ve gerekli olan çok sayıda ihtiyaç maddesi gönderildi ve gönderiliyor. Bu malzemeleri bulunduğumuz yerlerden değil de Van'dan ve Van esnafından alırsak aynı zamanda bu ile ekonomik olarak da destek vermiş oluruz" şeklinde konuştu.

"HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ"
    Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, özellikle kış şartlarının mevcut durumu daha da ağırlaştırdığını dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı: "Ben Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak gücüm ve imkanlarım ölçüsünde her türlü desteği vermeye çalışacağım. Önümüzdeki aylarda Samsunlu işadamlarını toplayıp Van'ı ziyaret etmek ve ekonominin yeniden canlandırılması çerçevesinde bu işadamlarımızla birlikte neler yapılabileceğini yerinde incelemek istiyorum. Devlet olarak, insan olarak tüm bu zorlukların altından hep birlikte kalkacağız."

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'dan Van'a Sevgi Eli
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'dan Van'a Sevgi Eli
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'dan Van'a Sevgi Eli
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'dan Van'a Sevgi Eli

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım