Haytap'tan Teşekkür Ziyareti

9 Ocak 2012 Pazartesi | Haberler | |

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Başkanı Av. Ahmet Kemal ŞENPOLAT, Samsun İl Temsilcisi Gül TURAN ve üyelerden oluşan Heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ'ı ziyaret ederek hizmete giren 'Hayvan Ambulansı' için teşekkür ettiler.

Haytap'tan Teşekkür Ziyareti

   Karadeniz'de bir ilk olan ve özellikle yaralı sokak hayvanlarına acil müdahale imkânı sağlayarak hayatlarını kurtaracak donanıma sahip ambulansın hayata geçirilmesi sürecinde verdiği destek için Başkan Yusuf Ziya YILMAZ'a teşekkür eden heyet üyeleri bu duyarlılığın artarak devam etmesi temennilerini ilettiler.
   HAYTAP Başkanı Av. Ahmet Kemal ŞENPOLAT, bu anlamlı projeye destek veren Başkan Yusuf Ziya YILMAZ'ın tüm hayvanseverler ve vatandaşlar için örnek olacağını belirterek, "Hayvanlara ve özellikle sahipsiz sokak hayvanlarına olan toplumsal duyarlılığın gelişmesi açısından böyle projeler çok büyük önem taşıyor. Sayın Başkan Yusuf Ziya YILMAZ'ın destekleri ile hizmete giren “Hayvan Ambulansı”, umarım tüm Türkiye'de bu duyarlılığa katkı sağlar" diye konuştu.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ,  HAYTAP Samsun İl Temsilcisi Gül TURAN'ın getirdiği öneri ile bu projenin şekillendiğini ifade ederek, "Projeyi duyunca ben de heyecanlandım. Biz belediyeler olarak nasıl insanlar için hizmet çeşitleri üretiyor ve planlıyorsak aynı şekilde sahipsiz ve muhtaç hayvanlar için de düşünüp, kafa yorup projeler üretmeliyiz. Ben diğer belediyelerin de bu projeyi örnek alıp benzer projeler üreteceğine inanıyorum. Gerekirse bu konuda öncülük edip, Belediye Başkanları ile görüşürüm. Hayvan Hakları ve sorunları, her zaman benim duyarlı olduğum bir konu olmuştur" şeklinde konuştu

Haytap'tan Teşekkür Ziyareti
Haytap'tan Teşekkür Ziyareti
Haytap'tan Teşekkür Ziyareti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım